VFRh - VFR Club Hellas

Γέφυρα

Μοιραστείτε
    Harris S
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 24
    Μοντέλο : VFR800 RC46 A9
    Κράνος : Arai RX7 GP

Απ: Γέφυρα

Δημοσίευση από Harris S Την / Το 28.02.11 17:45

Λοιπόν: όσα παιδιά περιμένουν να παραλάβουν Γέφυρα απο μένα, μπορούν νά επικοινωνήσουν μαζί μου στο τηλ : 6972245160 dance dance
    PetrosVFR
    Ανερχόμενο μέλος
    Ανερχόμενο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 55
    Μοντέλο : VFR 800 VTEC ABS '05
    Κράνος : X-lite 801

Δημοσίευση από PetrosVFR Την / Το 03.03.11 12:27

kostasdirt έγραψε:Λοιπόν ο Haris παρέλαβε σήμερα 5 γέφυρες την δικιά του φυσικά και των tomakos,Bravo,apostat,mak
    O kortomalteze και ο Petros μου ζήτησαν να τις στείλω Petro στείλε μου διεύθυνση!!
    Με τον Victor θα ανέβουμε Λίμνη.. cheers
    Και μένει ο VFGeorge.

Κώστα σου έχω στείλει.
    kortomalteze
    Κολλημένο μέλος
    Κολλημένο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 537
    Μοντέλο : vfr 800 vtec 2004
    Κράνος : Arai Maverick - Arai Astro R

πίσω κουφάλες έρχονται κρεμάλες!!!

Δημοσίευση από kortomalteze Την / Το 29.03.11 10:54

ήρθε και η δικιά μου...κούκλα φαίνεται!!!! ευκαιρία να ασχοληθώ λίγο με το μηχανάκι μου...

ευχαριστώ πολύ Κώστα!!!!
    XLGeorge
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 1057
    Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
    Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Δημοσίευση από XLGeorge Την / Το 01.01.13 21:03

Την δικη μου γεφυρα την παρελαβα απο τον Kostadirt στην Χαλκιδα τελος Αυγουστου του 2011. Απο τοτε δεν αξιωθηκα να τη βαλω πανω, κυριως γιατι δεν μπορουσα να βρω τροπο να βγαλω τα προστατευτικα του πηρουνιου Shocked Αφου δοκιμασα μερικες φορες μονος μου, πηγα περσι το καλοκαιρι σε ενα εξουσιοδοτημενο Honda και ρωτησα και αφου το κοιταξανε και το παλεψανε για λιγο τελικα σηκωσανε τα χερια ψηλα!

Την λυση εδωσε ο "αρχοντας της λεπτομερειας" Αναστασης με τηλε-συμβουλη να χρησιμοποιησω το ξυλινο κατω μερος ενος σφυριου το οποιο να χτυπησω με κατι αλλο απο κατω προς τα πανω. Εψαξα κι'αυτο το τεραστιο θεμα των 34 σελιδων για τιποτε οδηγιες αλλα ..τζιφος, οποτε κατεβηκα χθες το απογευμα αποφασισμενος στο γκαραζ. Το πισω μερος του σφυριου και ενα συμπαγες μικρο τουβλο κανανε θαυματα. Μερικα χτυπηματα ητανε αρκετα για να σηκωσουν λιγο το πρωτο προστατευτικο, δειχνοντας φως στο βαθος του τουνελ Smile Πεντε λεπτα αργοτερα τα δυο προστατευτικα ειχανε βγει, thanks Ανασταση! Thumbsup

Και καποιες οδηγιες για την τοποθετηση. Βαζουμε πρωτα τα δυο ακρα χωρις να σφιξουμε τις βιδες, προσεχοντας να μπει η πατουρα στο σωστο σημειο. Πρεπει να μπορουμε να τα γυρισουμε με το χερι, εστω και με καποια δυσκολια. Αφου τα ευθυγραμμισουμε τοτε βαζουμε το κεντρικο κομματι συρταρωτο γιατι δεν μπαινει απο πανω λογω των μικρων ανοχων. Αφου μπει το κεντρικο κομματι στη θεση του και μπουνε και οι 4 πανω βιδες, σφιγγουμε ολες τις αλενοβιδες με "χιαστο" τροπο. Τελικα βαζουμε τα πλαστικα στην εγκοπη του πανω μερους των δυο ακρων, γυριζοντας τα λιγο προς τα εξω ωστε να μη βρουν σε καποια βιδα που υπαρχει εκει και τσαλακωθουν αν τερματισει το πηρουνι. Κοιτωντας απο πανω μπορουμε να δουμε ποσο ακριβως πρεπει να στριψουν ωστε να μην βρισκουν (η "μεσα" ακρη του πλαστικου πρεπει περιπου να ευθυγραμμιστει με τις δυο "μπροστινες" βιδες του πλαϊνου).

Η γεφυρα δειχνει φοβερης ποιοτητας Thumbsup και η διαφορα που κανει στο μπροστινο θα αποτιμηθει εν καιρω.
    Fanrider
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 2289
    Μοντέλο : VFR 800 το καλό , CB.1 τετρακοσια , INNOVA 125
    Κράνος : Shoei XR-1000

Ένας τρόπος να ξεδίνεις και να ξεχνάς τα προβλήματα σου.. γκάζι και φύγαμε

Δημοσίευση από Fanrider Την / Το 01.01.13 23:35

VFGeorge έγραψε:Την δικη μου γεφυρα την παρελαβα απο τον Kostadirt στην Χαλκιδα τελος Αυγουστου του 2011. Απο τοτε δεν αξιωθηκα να τη βαλω πανω, κυριως γιατι δεν μπορουσα να βρω τροπο να βγαλω τα προστατευτικα του πηρουνιου Shocked Αφου δοκιμασα μερικες φορες μονος μου, πηγα περσι το καλοκαιρι σε ενα εξουσιοδοτημενο Honda και ρωτησα και αφου το κοιταξανε και το παλεψανε για λιγο τελικα σηκωσανε τα χερια ψηλα!

Surprised Shocked Πλάκα κάνεις .. δεν μπορούσαν σε εξουσιοδοτημένο να σου βγάλουν τα πλαστικά προστατευτικά , που είναι γελοίο ? τι να πω ...τρομερό συνεργείο silent
    XLGeorge
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από XLGeorge Την / Το 02.01.13 11:27

Fanrider έγραψε:
    Surprised Shocked Πλάκα κάνεις .. δεν μπορούσαν σε εξουσιοδοτημένο να σου βγάλουν τα πλαστικά προστατευτικά , που είναι γελοίο ? τι να πω ...τρομερό συνεργείο silent

Για να τους δικαιολογησω μερικα, ητανε επαρχιακο συνεργειο που δεν βλεπει συχνα VFR800 και προσπαθησανε μονο για 10 λεπτα. Παντως αν δεν ξερει κανεις το κολπο, ειναι σχεδον αδυνατο να βγουνε, ειχα προσπαθησει κι'εγω 2-3 φορες σε διαφορετικα χρονικα σημεια δηλ. οταν πιανομουνα να κανω κατι στο μηχανακι. Γι'αυτο και τογραψα εδω ωστε να υπαρχει.
    XLGeorge
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από XLGeorge Την / Το 06.01.13 2:04

VFGeorge έγραψε:
    Η γεφυρα δειχνει φοβερης ποιοτητας Thumbsup και η διαφορα που κανει στο μπροστινο θα αποτιμηθει εν καιρω.

Εκανα ηδη 500χμ αφ'οτου εβαλα τη γεφυρα και το μπροστινο δειχνει πιο στιβαρο, εχοντας αισθηση upside-down, αλλα δεν μπορω να πω οτι η διαφορα ειναι φοβερη. Στα σιγουρα παντως παρατηρησα περισοτερο τις αδυναμιες του πισω μετα απο 62Κ χμ, κατι που δεν ητανε τοσο φανερο πριν. Ohlins will be on its way soon.. Wink
    XLGeorge
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από XLGeorge Την / Το 07.03.13 22:23

VFGeorge έγραψε:
    VFGeorge έγραψε:

Εκανα ηδη 500χμ αφ'οτου εβαλα τη γεφυρα και το μπροστινο δειχνει πιο στιβαρο, εχοντας αισθηση upside-down, αλλα δεν μπορω να πω οτι η διαφορα ειναι φοβερη. Στα σιγουρα παντως παρατηρησα περισοτερο τις αδυναμιες του πισω μετα απο 62Κ χμ, κατι που δεν ητανε τοσο φανερο πριν. Ohlins will be on its way soon.. Wink

Εχοντας κανει τωρα αρκετα χιλιομετρα με τη γεφυρα φορεμενη, μπορω με σιγουρια να πω οτι μου φαινεται οτι μαλλον δεν κανει καμια διαφορα σε δημοσιους δρομους (και το πιεζω αρκετα το μηχανακι μου σε στροφιλικια Wink) Στην πιστα και σε πιο ακραιες συνθηκες ισως κανει καποια διαφορα, θα το δω οταν παω Μεγαρα.

Και αυτο κατα τη γνωμη μου ειναι λογικο καθως το VTEC εχει αρκετα ακαμπτο μπροστινο (διαμετρος καλαμιων 43χλ), γι'αυτο και δεν ειχα γραφτει στην πρωτη παραγγελια. Αλλα με επεισε ο Ηλιας/kilomeater με καποια πμ Rolling Eyes Εκεινο που θαθελε σιγουρα μια γεφυρα ειναι το Τρανσαλπ (ή ενα μπροστινο απο Αφρικα που ειναι λιγο πιο στιβαρο) αλλα με τη γεφυρα πρεπει να μπει αναγκαστικα ψηλο φτερο, θα το κοιταξω σε καποια φαση.
    Meles21cbr
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 37
    Μοντέλο : VFR 800 vtec
    Κράνος : shoei xr 1000

Δημοσίευση από Meles21cbr Την / Το 14.05.18 11:09

έχει κάποιος γέφυρα που να την πουλάει?
    vagelis78
    Κολλημένο μέλος
    Κολλημένο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 993
    Μοντέλο : VFR 800 ' 03
    Κράνος : Shoei XR1100

Δημοσίευση από vagelis78 Την / Το 14.05.18 18:08

Ναι φίλε μου υπάρχει.
    Έχω αγοράσει από την συγκεκριμένη παραγγελία και εγω.
    Την έβαλα για λίγο καιρό και μετά την έβγαλα για να λύσω τα καλάμια για αλλαγή λαδιών.
    Έκτοτε δεν αξιώθηκα να την ξαναβάλω.
    Είναι για πώληση πλέον αν τη θες.
    Meles21cbr
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 37
    Μοντέλο : VFR 800 vtec
    Κράνος : shoei xr 1000

Δημοσίευση από Meles21cbr Την / Το 14.05.18 19:42