VFRh - VFR Club Hellas

Συνεργεία: Κριτήρια επιλογής

Μοιραστείτε

Ψηφοφορία

Με ποιο κριτήριο επιλέγω συνεργείο ;

[ 4 ]
    5% [5%] 
    [ 18 ]
    23% [23%] 
    [ 9 ]
    12% [12%] 
    [ 14 ]
    18% [18%] 
    [ 4 ]
    5% [5%] 
    [ 0 ]
    0% [0%] 
    [ 0 ]
    0% [0%] 
    [ 17 ]
    22% [22%] 
    [ 10 ]
    13% [13%] 
    [ 1 ]
    1% [1%] 

Σύνολο Ψήφων: 77
    VFR
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 49
    Μοντέλο : VFR1000
    Κράνος : Καμία επιλογή

Συνεργεία: Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από VFR Την / Το 12.03.09 19:43

Θα θέλατε να μάθετε από ένα πρόχειρο δημοψήφισμα (πολλαπλων επιλογών) με ποιο τρόπο επιλέγουμε (όσοι δεν ασχολούμαστε οι ίδιοι!) που θα εμπιστευθούμε την καλή μας για την τακτική ή και έκτακτη συντήρησή της;

Αν υπάρχει ενδιαφέρον θα μπορούσαμε κατά καιρούς να βγάζουμε στατιστικά για διάφορα θέματα Smile

(θα μπορούσαν να υπάρχουν περισσότερες δυνατότητες στην κατασκευή μιας ψηφοφορίας, όπως πχ στο mybike?)
    Al_Bandy
    Μέλος
    Μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 259
    Μοντέλο : Honda cb1300 xr 250
    Κράνος : Shoei xr1100

πιγκουινοπαιδο

Απ: Συνεργεία: Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από Al_Bandy Την / Το 13.03.09 4:33

φτηνες τιμες (σχετικα) σχεση με μαστορα, δεν ειναι απρωσοπος και (δεν υπαρχει στη ψηφοφορια) εγγυηση για τις τακτικες συντηρισεις (αλλος μαστορας απο τον πρωτο)
    Daemon
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 20
    Μοντέλο : Αναλογα την μερα
    Κράνος : Shoei X-Spirit Norick

Δημοσίευση από Daemon Την / Το 13.03.09 10:37

Για μενα το βασικο ειναι η _εμπιστοσυνη_. Το μικρο, μεγαλο, φθηνο, ακριβο ειναι σε δευτερη μοιρα. Θελω να παρω την μοτοσυκλετα και να μην αγχωνομαι για το αν εχουν μπει καλα τα τακακια, αν εχει βιδωθει καλα ο αξoνας του ψαλιδιου κτλ κτλ. Θελω να ξερω οτι εχουν γινει ολα καλα οπως επρεπε να γινουν.

Smile
    SCORPIOS
    Αρχαίο μέλος
    Αρχαίο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 3274
    Μοντέλο : VFR800
    Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Δημοσίευση από SCORPIOS Την / Το 23.11.09 14:44

ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΜΟΥ.ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΠΑΝΩ ΤΙΣ.ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΕΙ ΣΑΝ ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΕΙ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ
    Athanor
    Μέλος
    Μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 176
    Μοντέλο : Honda VFR 800 FIW & Piaggio Vespa PX 125
    Κράνος : Shoei XR1100/Z-One

Δημοσίευση από Athanor Την / Το 23.11.09 16:04

Εγώ πηγαίνω τη Βέφα μου σε μάστορα μόνο για συγκεκριμένα πράγματα όπως ρύθμιση βαλβίδων, αλλαγή αλαυσίδας, κτλ που κάποια στιγμή θα βρω το χρόνο και την όρεξη να τα κάνω μόνος μου. Βέβαια, θα ήθελα να βρω ένα μηχανικό που να ξέρει ΚΑΛΑ το VFR και να έχει τον απαραίτητο εξοπλισμό για να κάνει πιο εξηζητημένα πράγματα, όπως καθάρισμα μπεκ, κτλ. Η εμπιστοσύνη είναι βέβαια το βασικό κριτήριο, γιατί στο συνάφι των μηχανικών υπάρχει πολλή απάτη.
    Αν λοιπόν κάποιος ξέρει μάστορα εντός Αττικκής που να ξέρει ΚΑΛΑ το VFR και να είναι αξιόπιστος, παρακάλω να μου τον προτείνει, είτε δημόσια, είτε σε πμ.
    'AGGEVI'
    Συντονιστής

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 1948
    Μοντέλο : - VFR 800 FI - F650 ST -
    Κράνος : Arai - Suomy

'Alfisti Team'

Δημοσίευση από 'AGGEVI' Την / Το 23.11.09 23:35

Εγω ευτυχως εχω βρει τον "γκουρου" μηχανικο μου που εδω και πολλα χρονια περιποιειται τις καλες μου και ποτε μα ποτε δεν ειχα το παραμικρο παραπανο.
    Το θεμα συνεργειο ειναι ολοκληρο τελετουργικο για μενα, παω στο "ιατρειο" και αφου πιω το καφεδακι μου ξεκιναω τις εργασιες παρεα με τον "γιατρο" που παντα θα μου εξηγησει καθε μου απορια, παντα θα ειμαι μπροστα στις εργασιες και θα βοηθησω σε οτι μπορω (γιατι εχουν δει πολλα τα ματια μου σε διαφορα αλλα συνεργεια) και παντα το αποτελεσμα θα με ικανοποιησει απολυτα.
    Ποτε δεν θα βαρεθει να ασχοληθει με μια εργασια πολυ ωρα αν το αποτελεσμα δεν του αρεσει και δεν ειναι το καλυτερο δυνατο και παντα θα φυγω απο εκει με ενα πλατυ χαμογελο. Τα VFR παντως ξερω οτι τα γνωριζει καλα.
    Στο συγκεκριμενο ανθρωπο πανε κι'αλλα παιδια απο εδω απλα δεν θελω να γραψω ονομα για να μην φανει ως διαφημιση κατι που δεν επιθυμω, αλλωστε σε καποιον μπορει να μην αρεσει και δεν θελω να παρω την παραμικρη ευθυνη.

to avoid 'Hell-Met" always wear helmet    
    Παναγιώτης Κ.
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 2989
    Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
    Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Δημοσίευση από Παναγιώτης Κ. Την / Το 29.11.09 10:06

'AGGEVI' έγραψε:
    .............................
    Το θεμα συνεργειο ειναι ολοκληρο τελετουργικο για μενα, παω στο "ιατρειο" και αφου πιω το καφεδακι μου ξεκιναω τις εργασιες παρεα με τον "γιατρο" που παντα θα μου εξηγησει καθε μου απορια, παντα θα ειμαι μπροστα στις εργασιες και θα βοηθησω σε οτι μπορω (γιατι εχουν δει πολλα τα ματια μου σε διαφορα αλλα συνεργεια) και παντα το αποτελεσμα θα με ικανοποιησει απολυτα.
    ....................
    Έναν τέτοιο μηχανικό ψάχνω και εγώ, αλλά Βόρεια Ελλάδα. (γενικώς, μιάς και στην Καβάλα κυκλοφορούν μόνο δύο VFR) οπότε.......
    Έχετε κάτι να προτείνετε;
    Athanor
    Μέλος
    Μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 176
    Μοντέλο : Honda VFR 800 FIW & Piaggio Vespa PX 125
    Κράνος : Shoei XR1100/Z-One

Δημοσίευση από Athanor Την / Το 29.11.09 11:43

'AGGEVI' έγραψε:Εγω ευτυχως εχω βρει τον "γκουρου" μηχανικο μου που εδω και πολλα χρονια περιποιειται τις καλες μου και ποτε μα ποτε δεν ειχα το παραμικρο παραπανο.

Στο συγκεκριμενο ανθρωπο πανε κι'αλλα παιδια απο εδω απλα δεν θελω να γραψω ονομα για να μην φανει ως διαφημιση κατι που δεν επιθυμω, αλλωστε σε καποιον μπορει να μην αρεσει και δεν θελω να παρω την παραμικρη ευθυνη.

Φίλε AGGEVI μπορείς να μου στείλεις τα στοιχεία επικοινωνίας του μηχανικού σε ΠΜ?
    'AGGEVI'
    Συντονιστής

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 1948
    Μοντέλο : - VFR 800 FI - F650 ST -
    Κράνος : Arai - Suomy

'Alfisti Team'

Δημοσίευση από 'AGGEVI' Την / Το 29.11.09 15:18

Athanor έγραψε:
    'AGGEVI' έγραψε:Εγω ευτυχως εχω βρει τον "γκουρου" μηχανικο μου που εδω και πολλα χρονια περιποιειται τις καλες μου και ποτε μα ποτε δεν ειχα το παραμικρο παραπανο.

Φίλε AGGEVI μπορείς να μου στείλεις τα στοιχεία επικοινωνίας του μηχανικού σε ΠΜ?

Κωστη εχεις ΠΜ.... Smile

to avoid 'Hell-Met" always wear helmet    
    TATTOO
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 6
    Μοντέλο : HONDA VFR 800 05'
    Κράνος : SHOEI XR1000

Δημοσίευση από TATTOO Την / Το 29.06.13 17:53

Παιδία βοηθεια!!!! SOS!!!!!
    είναι λίγες μέρες που εχω αποκτησει το VFR 800 VTECH 05'.
    Η τελευταια μηχανή που ειχα, δεν ειχε καμια σχέση με sporturing, ηρθα απο εντελως ΑΑΑΛΛΗΗ κατηγορια, και ετσι... δεν ειχα μπει στη διαδικασια να ψαξω για μηχανικο της Honda
    Μενω Καλλιθεα και ψαχνω ενα μηχανικο, εδω κοντα, για ενα προβλημα που παρουσιαστικε.
    Αν ξερετε κάποιον (που να ξέρει απο VFR), παρακαλώ στειλτε μου διευθηνση και τηλεφωνο.
    Ευχαρηστω!

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι 25.09.17 21:41