VFRh - VFR Club Hellas

Μετά τον Όλυμπο τι;! (κουβέντα να γίνεται)

Μοιραστείτε
    anastasis
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 1311
    Μοντέλο : VFR 800 06 ABS
    Κράνος : Shoei XR-1100

Wo Es war, soll Ich werden

Απ: Μετά τον Όλυμπο τι;! (κουβέντα να γίνεται)

Δημοσίευση από anastasis Την / Το 11.03.12 18:11

xristos280 έγραψε:καλό το βουνό , καλή και η θάλασσα αλλά και κανένα ποτάμι δεν θα ήταν άσχημα τι λέτε ;;

Ενα ποτάμι που πήρα φέτος και ξετρελάθηκα ήταν οι πηγές του Αχέροντα μεταξύ Παραμυθιάς και Αρτας
    xristos280
    Τακτικό μέλος
    Τακτικό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 489
    Μοντέλο : VFR 800 2009
    Κράνος : SHOEI XR 1000 crest

Χρήστος

Δημοσίευση από xristos280 Την / Το 11.03.12 18:17

ο Αχέροντας είναι καταπληκτικός έχουμε πάει 3 φορές και άνετα πάω και 4η

στη Βοβούσα έχει πολύ ωραία διαδρομή και στο καφενείο που λες έχουμε πιει καφέ κοντά σε μια πολύ ωραία γέφυρα

και τα 2 είναι κορυφή
    vtecpatra
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 2005
    Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
    Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!

Δημοσίευση από vtecpatra Την / Το 11.03.12 19:01

xristos280 έγραψε:ο Αχέροντας είναι καταπληκτικός έχουμε πάει 3 φορές και άνετα πάω και 4η

στη Βοβούσα έχει πολύ ωραία διαδρομή και στο καφενείο που λες έχουμε πιει καφέ κοντά σε μια πολύ ωραία γέφυρα

και τα 2 είναι κορυφή

οντως είναι πολύ ωραία ,έχω παέι και εγώ αρκετές φορές ,πολύ καλή προταση Thumbsup
    posnightmist
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 1908
    Μοντέλο : Honda VFR 800 2002 Suzuki DRZ 400S 2002
    Κράνος : ARAI RX-7 GP

Δημοσίευση από posnightmist Την / Το 11.03.12 23:52

Ας γράψω κ εγώ τις σκέψεις μου...
    Η οικονομική κρίση λίγο ή πολύ μας έχει επηρεάσει όλους!
    Οι εκδρομές έχουν περιοριστεί σημαντικά κ το κόστος της βενζίνης έχει ανέβει!
    Προτείνω λοιπόν ο προορισμός να είναι όσο το δυνατόν πιο κεντρικά ώστε τα χλμ να μην είναι τόσα πολλά κ να υπάρχει δυνατότητα διαμονής σε κάμπινγκ!
    Σκοπός μας είναι να μαζευτούμε όσο το δυνατόν περισσότεροι!!!
    Παλαιότερα είχε πέσει σαν πρόταση ο Πλαταμώνας...
    Ο φυσικός
    Αρχαίο μέλος
    Αρχαίο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 7095
    Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
    Κράνος : Shoei XR-1000

Δημοσίευση από Ο φυσικός Την / Το 12.03.12 0:32

Νομίζω ότι μια εκδρομή που θέλουμε να έχει τον χαρακτήρα μιας πανελλήνιας συγκέντρωσης του φόρουμ πρέπει να έχει τα εξής χαρακτηριστικά:
    1. Σχετικά εύκολη πρόσβαση για όλον τον κόσμο, άρα να γίνει κάπου στο τετράπλευρο που ορίζεται από τη Λαμία, την Κατερίνη, τα Γιάννενα και το Αγρίνιο. Έτσι θα μπορέσουν να έρθουν τόσο οι νότιοι όσο και οι βόρειοι. Βέβαια, σε κάθε περίπτωση κάποιοι θα κάνουν λίγο παραπάνω χιλιόμετρα από κάποιους άλλους.
    2. Να υπάρχουν στην περιοχή δωμάτια αλλά και -τουλάχιστον ένα- camping. Προσωπικά, προτιμώ το ελεύθερο camping αλλά αν πρόκειται για πανελλήνια το οργανωμένο μάλλον είναι μονόδρομος. Εννοείται, ότι αν όλοι προτιμούμε μόνο δωμάτια ή/και μόνο ελεύθερο camping τότε οι επιλογές αυξάνονται πολύ.
    3. Νομίζω, τέλος, ότι από όλα τα πιθανά μέρη θα είναι καλύτερα να διαλέξουμε εκείνο το οποίο είναι το πιο όμορφο και το λιγότερο ταξιδεμένο. Με αυτό το σκεπτικό, ο Πλαταμώνας ως ένα πολύ γνωστό μέρος δεν μου φαίνεται η καλύτερη λύση, χώρια που θα μας αναγκάσει να πάμε αρκετά από εθνική οδό.

Να σημειώσω ότι, λόγω πιθανής εκδρομής του ορειβατικού στο τριήμερο του Αγίου Πνεύματος, δεν είμαι σίγουρος για το αν θα έρθω. Όμως, θα κατεβάσω μια δυο προτάσεις.

1. Μετέωρα. Ομορφιά δεδομένη. Πρόσβαση σχετικά εύκολη για βόρειους και νότιους. Ποικιλία από camping και δωμάτια. Πέρα από τα μοναστήρια υπάρχει σε μικρή απόσταση το τρίπτυχο Ελάτη-Περτούλι-Νεραϊδοχώρι και λοιποί συγγενείς.

2. Βόρεια Εύβοια. Οι βόρειοι έρχονται από Γλύφα-Αγιόκαμπο με φέρρυ. Εκτός από τα camping σε Ροβιές και Αγία Άννα υπάρχει η δυνατότητα να μείνουμε με σκηνές στο Πευκί, σε μέρος με όλες τις ανέσεις χωρίς να πληρώσουμε. Πρέπει, μόνο, να το διασταυρώσω.

3. Γιάννενα. Υπάρχει το δημοτικό camping μέσα στην πόλη, δίπλα στη λίμνη. Δεν χρειάζεται να πούμε πόσα μέρη υπάρχουν εκεί γύρω (Ζαγόρι, Δωδώνη, Μέτσοβο) αλλά και μέσα στην πόλη (νησάκι Κυρά-Φροσύνης, κάστρο, μουσεία Βρελή κλπ).

4. Για Ευρυτανία πετώ τη σκούφια μου. Δεν έχει, όμως, camping και είναι η πιο απομακρυσμένη λύση για τους βόρειους.

Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 1278
    Μοντέλο : 2004.
    Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

Δημοσίευση από ΗΛΙΑΣ Την / Το 12.03.12 11:46

anastasis έγραψε:
    xristos280 έγραψε:καλό το βουνό , καλή και η θάλασσα αλλά και κανένα ποτάμι δεν θα ήταν άσχημα τι λέτε ;;

Ενα ποτάμι που πήρα φέτος και ξετρελάθηκα ήταν οι πηγές του Αχέροντα μεταξύ Παραμυθιάς και Αρτας
    ............. aaaaaaaaaaaaaaa μην λετε την λεξη παραμυθια και αχεροντα ,θα κλαψω. .. Tsopa Tsopa Tsopa Tsopa Tsopa Tsopa
    tomakos
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 2097
    Μοντέλο : VFR μπιφτεκ του οκτώνε λέμε
    Κράνος : shoei xr-1000, scorpion exo 1000

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ

Δημοσίευση από tomakos Την / Το 12.03.12 14:13

Μπρε παιδιά, βάλτε κάπου κοντά που έρχεται το τρένο (το γρήγορο λέμε), γιατί με τα κτελ είναι ταλεπορία, εντάξειιιιιιιι; Laughing Razz ouch
    ELENA
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Θηλυκό
    Mηνύματα : 2888
    Μοντέλο : YAMAHA MT-09 TRACER
    Κράνος : Shoei RF-1100

لا تتخلي غن حلمك

Δημοσίευση από ELENA Την / Το 12.03.12 19:23

tomakos έγραψε:Μπρε παιδιά, βάλτε κάπου κοντά που έρχεται το τρένο (το γρήγορο λέμε), γιατί με τα κτελ είναι ταλεπορία, εντάξειιιιιιιι; Laughing Razz ouch

Θα ληφθεί σοβαρά υπόψιν !

Α ρε Βαγγέλη για βόλτα το ξεκίνησες στην πανελλήνια καταλήξαμε ! Μαγικό ! Δεν ξεκινάμε σιγά σιγά να βλέπουμε πόσοι περίπου θα είμαστε για την πανελλήνια έστω και από τώρα και το μέρος το αποφασίζουμε ανάλογα ? Πραγματικά εμένα με ενδιαφέρει να σας δω και ας μην κάνουμε βόλτα , ας καθόμαστε όλη μέρα στο κάμπινγκ π.χ. να τα λέμε . Βόλτες μπορώ να πάω στο πήγαινε και στο γύρνα . . Αυτό που λέτε με τις αποστάσεις προσωπικά δεν το δέχομαι γιατί όποιος θέλει έρχεται και από την Αφρική ! Μην ξεχνάτε στην 2η συνάντηση εγώ και ο Scorpios από την Ρόδο είχαμε ανέβει !! Αν συμφωνείτε λοιπόν ας δούμε λιγάκι που μπορει να βρισκόμαστε όσον αφορά την Πανελλήνια . Τώρα για καμια άλλη βόλτα πριν τον Ιούνιο κάτι θα κανονίσουμε , άλλοστε έχουμε και να ξεχορταριάσουμε και έναν ξενώνα στο Πήλιο από ότι μου έχουν πει ..... Razz
    oσονοuπω
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 1705
    Μοντέλο : γραναζι και desmo
    Κράνος : το τσουκαλι τηs γιαγιαs

Δημοσίευση από oσονοuπω Την / Το 12.03.12 19:32

Αποτι μεχουν πει και μενα αυριο θανεβει η πρωτη πρσκληση-προκληση για το βουνο,αυτο το σ/κ/δ γιατι τα καλα σ/κ τελειονουν καλυτερα την Δευτερα.Πιστευω να εχει στρωσει και ο καιροs .Παντωs εχουν παραγγελθει αρκετεs τσαπεs καθωs και τσιπουρο Razz Razz Razz .Κατι πρεπει να γινει με τιs photo μου.
    SCORPIOS
    Αρχαίο μέλος
    Αρχαίο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 3274
    Μοντέλο : VFR800
    Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Δημοσίευση από SCORPIOS Την / Το 12.03.12 20:23

Φυσικέ το 1 το 2 δηλαδή Μετέορα,Εύβοια με αρέσουν.
    Σωστή Elena ότι η απόσταση δεν πρέπει να παίζει τόσο ρόλο.
    Έδω πολύ έχουν ταξιδέψει μέχρι Σουηδία..
    Και στην 3 ήρθα απο Ρόδο και μάλον και στην 4.
    (και ελπίζω να είναι η τελευταία.απο Ρόδο όχι πανελλήνια που συμμετέχω)
    Παναγιώτης Κ.
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 2989
    Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
    Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Δημοσίευση από Παναγιώτης Κ. Την / Το 12.03.12 21:08

Θα συμφωνήσω και εγώ πως το ζητούμενο είναι να βρεθούμε μεταξύ μας και το πού περνάει σε δεύτερη μοίρα αρκεί να είναι σε "απόσταση βολής" από όλο τον κόσμο.

Ένα μέρος που δεν έχουμε επισκεφθεί ομαδικά είναι η Δυτική Μακεδονία και συγκεκριμένα Καστοριά - Φλώρινα - Πρέσπες με βολτίτσες σε Πισοδέρι, Νεστόριο Πεντάλοφο κλπ Δεν γνωρίζω τί παίζει από ξενώνες κάμπινγκ κλπ αλλά μπορούμε εύκολα να το βρούμε.

Vvag
    Αρχαίο μέλος
    Αρχαίο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 8479
    Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
    Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Δημοσίευση από Vvag Την / Το 13.03.12 9:57

ELENA έγραψε:Α ρε Βαγγέλη για βόλτα το ξεκίνησες στην πανελλήνια καταλήξαμε ! Μαγικό !

Μα στην Πανελλήνια αναφερόμουν βρε Λενιώ. Απλά δεν την είπα Πανελλήνια... Wink
    Γενικά πέφτουν ωραίες ιδέες στο τραπέζι. Σκοπός μου ήταν να ξεκινήσω ένα θέμα να μας δώσει υλικό για ένα poll μετέπειτα ώστε να αποφασίσουμε το μέρος.
    Όσο για την ημερομηνία, νομίζω πως το 3ήμερο του Αγ. Πνεύματος είναι μονόδρομος γιατί είναι το μόνο 3ήμερο για όλους (ενώ ας πούμε η Δευτέρα πριν την Πρωτομαγιά δεν ξέρω αν είναι για όλους "του Αγίου Ενδιάμεσου" Razz Razz Razz ).
    Γενικά συμφωνώ να είναι κάπου προς το κέντρο, ανατολικά ή δυτικά. Ο Φυσικός το έθεσε πολύ ωραία (και μου άρεσαν και οι ιδέες του!).
    Παναγιώτη, η Δυτική Μακεδονία δεν είναι και τόσο σε "απόσταση βολής" από την Αθήνα... Think Μπορούμε πάντα να κανονίσουμε να πάμε όμως εμείς. Very Happy
    VEFALIFT
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 1984
    Μοντέλο : GSXR 750,TRANSALP 700, SYM 200 ST
    Κράνος : SHOEI XR1100

Γρηγορότερος είναι αυτός που επιστρέφει . . .

Δημοσίευση από VEFALIFT Την / Το 13.03.12 10:18

Ο φυσικός έγραψε:Νομίζω ότι μια εκδρομή που θέλουμε να έχει τον χαρακτήρα μιας πανελλήνιας συγκέντρωσης του φόρουμ πρέπει να έχει τα εξής χαρακτηριστικά:
    1. Σχετικά εύκολη πρόσβαση για όλον τον κόσμο, άρα να γίνει κάπου στο τετράπλευρο που ορίζεται από τη Λαμία, την Κατερίνη, τα Γιάννενα και το Αγρίνιο. Έτσι θα μπορέσουν να έρθουν τόσο οι νότιοι όσο και οι βόρειοι. Βέβαια, σε κάθε περίπτωση κάποιοι θα κάνουν λίγο παραπάνω χιλιόμετρα από κάποιους άλλους.
    2. Να υπάρχουν στην περιοχή δωμάτια αλλά και -τουλάχιστον ένα- camping. Προσωπικά, προτιμώ το ελεύθερο camping αλλά αν πρόκειται για πανελλήνια το οργανωμένο μάλλον είναι μονόδρομος. Εννοείται, ότι αν όλοι προτιμούμε μόνο δωμάτια ή/και μόνο ελεύθερο camping τότε οι επιλογές αυξάνονται πολύ.
    3. Νομίζω, τέλος, ότι από όλα τα πιθανά μέρη θα είναι καλύτερα να διαλέξουμε εκείνο το οποίο είναι το πιο όμορφο και το λιγότερο ταξιδεμένο. Με αυτό το σκεπτικό, ο Πλαταμώνας ως ένα πολύ γνωστό μέρος δεν μου φαίνεται η καλύτερη λύση, χώρια που θα μας αναγκάσει να πάμε αρκετά από εθνική οδό.

Να σημειώσω ότι, λόγω πιθανής εκδρομής του ορειβατικού στο τριήμερο του Αγίου Πνεύματος, δεν είμαι σίγουρος για το αν θα έρθω. Όμως, θα κατεβάσω μια δυο προτάσεις.

1. Μετέωρα. Ομορφιά δεδομένη. Πρόσβαση σχετικά εύκολη για βόρειους και νότιους. Ποικιλία από camping και δωμάτια. Πέρα από τα μοναστήρια υπάρχει σε μικρή απόσταση το τρίπτυχο Ελάτη-Περτούλι-Νεραϊδοχώρι και λοιποί συγγενείς.

2. Βόρεια Εύβοια. Οι βόρειοι έρχονται από Γλύφα-Αγιόκαμπο με φέρρυ. Εκτός από τα camping σε Ροβιές και Αγία Άννα υπάρχει η δυνατότητα να μείνουμε με σκηνές στο Πευκί, σε μέρος με όλες τις ανέσεις χωρίς να πληρώσουμε. Πρέπει, μόνο, να το διασταυρώσω.

3. Γιάννενα. Υπάρχει το δημοτικό camping μέσα στην πόλη, δίπλα στη λίμνη. Δεν χρειάζεται να πούμε πόσα μέρη υπάρχουν εκεί γύρω (Ζαγόρι, Δωδώνη, Μέτσοβο) αλλά και μέσα στην πόλη (νησάκι Κυρά-Φροσύνης, κάστρο, μουσεία Βρελή κλπ).

4. Για Ευρυτανία πετώ τη σκούφια μου. Δεν έχει, όμως, camping και είναι η πιο απομακρυσμένη λύση για τους βόρειους.

Η δεύτερη επιλογή του Φυσικού, είναι και δική μου πρόταση. Στο camping Αγία Άννα, έχει καλές παροχές, θάλασσα και δωμάτια, (για όποιον θέλει).
    Το σημείο είναι προσβάσιμο αρκετά εύκολα για βόρειους και νότιους, με ενδιαφέρουσα διαδρομή, ειδικά για εμάς τους "χαμουτζήδες" ! ! ! Thumbsup Thumbsup Thumbsup
    oσονοuπω
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από oσονοuπω Την / Το 13.03.12 10:32

Ο φυσικός έγραψε:Νομίζω ότι μια εκδρομή που θέλουμε να έχει τον χαρακτήρα μιας πανελλήνιας συγκέντρωσης του φόρουμ πρέπει να έχει τα εξής χαρακτηριστικά:

Στο Πευκι ποιον εχειs?
    oσονοuπω
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από oσονοuπω Την / Το 13.03.12 10:36

Για Αγια Αννα ειμαι κεγω μεσα.Εκδρομη στο πηγαινε μια μερα με κυκλο απο βορρα η απο νοτο,μια μερα βολτεs στην Ευβοια που ειναι και μεγαλο νησι ,μια μερα επιστροφη παλι απο αγονεs γραμμεs. cheers Thumbsup
    Vvag
    Αρχαίο μέλος
    Αρχαίο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από Vvag Την / Το 19.03.12 13:34

Χτες είχαμε μια κουβεντούλα με Posnighmist και ELENA και μεταξύ άλλων αναφέραμε ξανά το θέμα του Καρπενησίου, με τη διαφορά όμως ότι έπεσε στην κουβέντα και το καταφύγιο (το οποίο τα παιδιά είχαν ξεχάσει ότι παίζει). Μίλησα και με το Φυσικό να ρωτήσει για τιμές (φαντάζομαι 10 με 15 άτομα θα είμαστε, άντε 20 στην καλυτερότερη).

Πιστεύω πως είναι πάρα πολύ καλή λύση, αν η τιμή είναι δελεαστική (ελέω καταφυγίου). Θα μένουμε όλοι παρέα (με ό,τι αυτό συνεπάγεται Very Happy ), η τοποθεσία είναι 250χλμ περίπου απόσταση και απο Αθήνα και από Σαλλλονίκη κι η Ευρυτανία ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ από πλευράς διαδρομών. Κι όποιος θέλει στήνει και το σκηνάκι του απ' έξω..! Το μόνο που μπορεί να χαλάσει κάποιους είναι ότι δεν έχει θάλασσα (εγώ προσωπικά λατρεύω το βουνό το καλοκαίρι!)...

Να το βλέπαμε;... cheers

Αρχαίο μέλος
    Αρχαίο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 4374
    Μοντέλο : R 1200 GS
    Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Δημοσίευση από DoctorAbo Την / Το 19.03.12 14:04

Coffee να το βλέπαμε, να το βλέπαμε. Εκεί γύρω όντως έχει πράματα και θάματα. Coffee
    Παναγιώτης Κ.
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 2989
    Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
    Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Δημοσίευση από Παναγιώτης Κ. Την / Το 19.03.12 14:06

Δεν κακό, δεν κακό..........

Μπορούμε να έχουμε ακριβές στίγμα του πού βρίσκεται;
    Postman
    Αρχαίο μέλος
    Αρχαίο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 5671
    Μοντέλο : John Deere 990HP
    Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

Δημοσίευση από Postman Την / Το 19.03.12 14:55

Popcorn
    Ο φυσικός
    Αρχαίο μέλος
    Αρχαίο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από Ο φυσικός Την / Το 19.03.12 15:16

Το καταφύγιο απέχει 12χλμ από το Καρπενήσι και βρίσκεται στο βουνό Βελούχι σε υψόμετρο 1840m. Φιλοξενεί 30 άτομα.
    Θα ψάξω να βρω τα τηλέφωνα του υπεύθυνου, θα μιλήσω μαζί του και θα έχετε νέα σύντομα.

Αρχαίο μέλος
    Αρχαίο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από Vvag Την / Το 19.03.12 15:17

Ο φυσικός έγραψε:σε υψόμετρο 1840m.

Rock Rock Rock Rock

Ο φυσικός έγραψε:θα μιλήσω μαζί του και θα έχετε νέα σύντομα.

Ουρέους Τάκαρε. cheers cheers Thumbsup Thumbsup

Αρχαίο μέλος
    Αρχαίο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από Postman Την / Το 19.03.12 15:19

Thumbsup Thumbsup
    Vvag
    Αρχαίο μέλος
    Αρχαίο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από Vvag Την / Το 19.03.12 15:19

postmankav έγραψε: Popcorn

postmankav έγραψε: Thumbsup Thumbsup

Η ευφράδεια του λόγου σου με έχει συνεπάρει... Razz Razz Razz Razz

Αρχαίο μέλος
    Αρχαίο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από Postman Την / Το 19.03.12 15:23

naaa naaa naaa
    Ο φυσικός
    Αρχαίο μέλος
    Αρχαίο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από Ο φυσικός Την / Το 19.03.12 15:25

Τον τάπωσες postman!!!!

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι 17.11.17 19:43