VFRh - VFR Club Hellas

Honda Integra -> VFR DCT

Μοιραστείτε
    Jimb0
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 12
    Μοντέλο : Honda Integra
    Κράνος : Καμία επιλογή

Honda Integra -> VFR DCT

Δημοσίευση από Jimb0 Την / Το 02.08.13 16:44

Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι κάτοχος του νέου Honda Integra εδώ και περίπου ένα χρόνο.

Η εμπειρία μου στις μηχανές είναι καθαρά ένας χρόνος με το Integra, Ήθελα ημιαυτόματη μηχανή με την προστασία του σκούτερ και ήρθε και έκατσε που λέμε.

Το θέμα μου είναι ότι έχω αρρωστήσει με το vfr, φυσικά στην έκδοση με το DCT αλλά έχω μερικές ανησυχίες που θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας και θα ήθελα να με βοηθήσετε.

Η χρήση προορίζεται κυρίως για μέσα στην πόλη. Τώρα αν θα προκύψει κάποιο ταξίδι εκτός, δεν το γνωρίζω.

Τι γίνεται με την κατανάλωση ; ελάχιστη-μέγιστη ;

Ποιό είναι το κόστος συντήρησης όσον αφορά τα service ;

Επειδή απο τα 52 στα 170 άλογα είναι μεγάλη η διαφορά και επειδή είμαι και σχετικά άπειρος, μήπως δεν ενδείκνυται ακόμα αυτή η μεταπήδηση σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα ;

Αυτά είναι που με απασχολούν για αρχή, οποιαδήποτε άλλη πληροφορία είναι παραπάνω απο ευπρόσδεκτη.
    Ο φυσικός
    Αρχαίο μέλος
    Αρχαίο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 7095
    Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
    Κράνος : Shoei XR-1000

Απ: Honda Integra -> VFR DCT

Δημοσίευση από Ο φυσικός Την / Το 02.08.13 16:55

Καλώς ήρθες στο φόρουμ.
    Δεν έχω το 1200 και δεν μπορώ να απαντήσω υπεύθυνα σε καμιά από τις ερωτήσεις σου.
    Μήπως, όμως, είναι υπερβολή να έχεις το 1200 για χρήση κυρίως πόλης; Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα βέβαια, αλλά σε τι θα σε ωφελήσει να έχεις τόσα άλογα/κιλά/ευρώ πηγμένα στην κίνηση;
    Καταλαβαίνω τα περί ονείρου και τα βρίσκω όμορφα αλλά αν δεν σκοπεύεις να κάνεις αρκετά ταξίδια νομίζω ότι θα αποκτήσεις ένα καθαρόαιμο άλογο και θα το βάλεις να οργώνει. cheers 

Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 2312
    Μοντέλο : NC21, NC29, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45

Δημοσίευση από Caracal Την / Το 02.08.13 17:49

Nα πάρεις και μια Lamporghini Gallardo. Εκτός που έχει πέσει πολύ η τιμή τους στις μέρες μας, θα χρειάζεται για τα ψώνια στο σουπερ μάρκετ, μην τα φορτώνεις όλα στο βιεφαρ, αμαρτία θα είναι...

Doh! 

(και το Dct δεν είναι ''αυτόματο'' , είναι σειριακό κιβώτιο έξι σχέσεων με σύστημα διπλού συμπλέκτη και προεπιλογής της επόμενης ταχύτητας, που έχει ΚΑΙ αυτόματη λειτουργία)
    Sir Eater
    Τακτικό μέλος
    Τακτικό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 435
    Μοντέλο : Honda VFR 800 '05
    Κράνος : Arai Viper GT Takahashi Replica

Δημοσίευση από Sir Eater Την / Το 02.08.13 18:07

Caracal έγραψε:Nα πάρεις και μια Lamporghini Gallardo. Εκτός που έχει πέσει πολύ η τιμή τους στις μέρες μας, θα χρειάζεται για τα ψώνια στο σουπερ μάρκετ, μην τα φορτώνεις όλα στο βιεφαρ, αμαρτία θα είναι...

Doh! 

(και το Dct δεν είναι ''αυτόματο'' , είναι σειριακό κιβώτιο έξι σχέσεων με σύστημα διπλού συμπλέκτη και προεπιλογής της επόμενης ταχύτητας, που έχει ΚΑΙ αυτόματη λειτουργία)

Και αυτός Νεοφερμένε μου είναι ο Μιχάλης! Μην του δίνεις σημασία... έμαθε πολλά πράγματα στη ζωή του και τα έμαθε εξαιρετικά καλά αλλά δεν έμαθε ποτέ τρόπους...!!!

Ο Καθείς με τα ελαττώματα του! :_hi: Smile
    Caracal
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 2312
    Μοντέλο : NC21, NC29, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45

Δημοσίευση από Caracal Την / Το 02.08.13 18:16

Sir Eater έγραψε:αλλά δεν έμαθε ποτέ τρόπους...!!!

Είπε ο βόθρος στο κοτέτσι, κοτέτσι πως μυρίζεις έτσι...
    Sir Eater
    Τακτικό μέλος
    Τακτικό μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από Sir Eater Την / Το 02.08.13 18:29

Caracal έγραψε:
    Sir Eater έγραψε:αλλά δεν έμαθε ποτέ τρόπους...!!!

Είπε ο βόθρος στο κοτέτσι, κοτέτσι πως μυρίζεις έτσι...

Καλά που μου το θύμισες Μιχάλη... Επίσης ξέχασε να μεγαλώσει κιόλας... ξεχάστηκε στο Δημοτικό, τότε που λέγαμε... "είσαι και φαίνεσαι" και τέτοια!

Αλλά όπως είπα και πριν δεν πειράζει... ο καθείς με τα ελαττώματα του!

Έλα Μιχάλη φτάνει... αρκετά χαλάσαμε το θρεντ του ανθρώπου!
    DENTOCOP
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 1499
    Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
    Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Δημοσίευση από DENTOCOP Την / Το 02.08.13 18:44

Sir Eater έγραψε:
    Caracal έγραψε:Nα πάρεις και μια Lamporghini Gallardo. Εκτός που έχει πέσει πολύ η τιμή τους στις μέρες μας, θα χρειάζεται για τα ψώνια στο σουπερ μάρκετ, μην τα φορτώνεις όλα στο βιεφαρ, αμαρτία θα είναι...

Doh! 

Και αυτός Νεοφερμένε μου είναι ο Μιχάλης! Μην του δίνεις σημασία... έμαθε πολλά πράγματα στη ζωή του και τα έμαθε εξαιρετικά καλά αλλά δεν έμαθε ποτέ τρόπους...!!!

Πάντως ρε Γιάννη δεν τον έβρισε,ούτε τον έθιξε,απλά τον έκραξε!

Κι εγω πάντως αντί για Lambo,ZZR1400 θα του έγραφα για τα ψώνια!!! naaa naaa naaa 

Anyway-που λένε στο χωριό μου-το 1200 για την πόλη, και ΑΝ κάτσει κάτι έξω,είναι υπερβολή.

Αλλά όπως είπε και ο πάνσοφος Φυσικός,που ξέρει να αποφεύγει κακοτοπιές,περί ορέξεως....

Καλώς ήρθες φίλε cheers cheers cheers , η γνώμη μου είναι να μείνεις στο Integra για την χρήση που κάνεις.Wink 

Και να βλέπουμε κι εμείς την πορεία του μοντέλου απο κοντά,γιατί κάποιοι το γλυκοκοιτούσαν παλαιότερα!!!Evil or Very Mad
    alexandros
    Κολλημένο μέλος
    Κολλημένο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 704
    Μοντέλο : VFR 800 V-Tec '08
    Κράνος : Shoei XR-1100,Marushin 777,Uvex wing III

Αμαν!! Ο Καζαμπουμπου!

Δημοσίευση από alexandros Την / Το 02.08.13 19:21

Popcorn Popcorn Popcorn  Μ'αρεσει αυτο το θρεντ ετσι οπως παει...για πε κι αλλα....

Υ.Γ. Μη παρεις το 1200 για μεσα στη πολη εκτος και αν ειναι πολυ απλας και το οικονομικο δεν σε απασχολει ιδιαιτερα.Το 1200 ειναι touring να το παρεις να γυρισεις την Ευρωπη(και οχι μονο) ανετος και δικαβαλος χωρις να εχεις γκρινιες απο τον/την(αναλογα τις προτιμησεις) συνεπιβατη σου.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την alexandros στις 02.08.13 19:29, 2 φορές συνολικά
    Sir Eater
    Τακτικό μέλος
    Τακτικό μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από Sir Eater Την / Το 02.08.13 19:25

DENTOCOP έγραψε:
    Sir Eater έγραψε:

Doh! 

Πάντως ρε Γιάννη δεν τον έβρισε,ούτε τον έθιξε,απλά τον έκραξε!

Κι εγω πάντως αντί για Lambo,ZZR1400 θα του έγραφα για τα ψώνια!!! naaa naaa naaa 

Anyway-που λένε στο χωριό μου-το 1200 για την πόλη, και ΑΝ κάτσει κάτι έξω,είναι υπερβολή.

Αλλά όπως είπε και ο πάνσοφος Φυσικός,που ξέρει να αποφεύγει κακοτοπιές,περί ορέξεως....

Καλώς ήρθες φίλε cheers cheers cheers , η γνώμη μου είναι να μείνεις στο Integra για την χρήση που κάνεις.Wink 

Και να βλέπουμε κι εμείς την πορεία του μοντέλου απο κοντά,γιατί κάποιοι το γλυκοκοιτούσαν παλαιότερα!!!Evil or Very Mad

Πρώτα απ'όλα "I trust you, you are a Doctor...!!!".

Από εκεί και πέρα νταξ... ακόμα δεν τον είδαμε, Γιάννη τον βαφτίσαμε! Ειρωνεία πριν καν ανταλλάξουμε καλημέρες Γιατρέ μου??? Τα στοιχειώδη...!!! Και εκτός αυτού όπως είπε και ο λατρεμένος φυσικός που έχει τρόπους... περί ορέξεως κολοκυθοπίτα!!! Wink
    Jimb0
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από Jimb0 Την / Το 02.08.13 19:29

Doh! 

Ξέρεις τι ωραία θα φαίνεται να καβαλάω άσπρο vfr και στα χέρια να έχω περασμένες τις σακούλες απο τον σκλαβενίτη ;

Η ακόμα καλύτερα να πάρω και τις βαλίτσες και να κάνω touring στα supermarket ; Yahoo 

Ημιαυτόματο έγραψα, όχι αυτόματο !

Jimb0
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από Jimb0 Την / Το 02.08.13 19:30

alexandros έγραψε:Popcorn Popcorn Popcorn  Μ'αρεσει αυτο το θρεντ ετσι οπως παει...για πε κι αλλα....

Υ.Γ. Μη παρεις το 1200 για μεσα στη πολη εκτος και αν ειναι πολυ απλας και το οικονομικο δεν σε απασχολει ιδιαιτερα.Το 1200 ειναι touring να το παρεις να γυρισεις την Ευρωπη(και οχι μονο) ανετος και δικαβαλος χωρις να εχεις γκρινιες απο τον/την(αναλογα τις προτιμησεις) συνεπιβατη σου.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου φίλε μου.

Καλό και το κράξιμο του φίλου απο πάνω αλλά σε αυτή την ζωή όλα μια κ@ύλ@ είναι και αυτή πληρώνουμε.
    alexandros
    Κολλημένο μέλος
    Κολλημένο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 704
    Μοντέλο : VFR 800 V-Tec '08
    Κράνος : Shoei XR-1100,Marushin 777,Uvex wing III

Αμαν!! Ο Καζαμπουμπου!

Δημοσίευση από alexandros Την / Το 02.08.13 19:35

Jimb0 έγραψε:
    alexandros έγραψε:Popcorn Popcorn Popcorn  Μ'αρεσει αυτο το θρεντ ετσι οπως παει...για πε κι αλλα....

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου φίλε μου.

Καλό και το κράξιμο του φίλου απο πάνω αλλά σε αυτή την ζωή όλα μια κ@ύλ@ είναι και αυτή πληρώνουμε.

Κοιτα,ο φιλος πιο πανω πολυ καλα τα ειπε αν και λιγο σαρκαστικος αλλα οι ανωτεροι οικονομοπολιτικά ετσι μιλανε Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad 
    ELENA
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Θηλυκό
    Mηνύματα : 2888
    Μοντέλο : YAMAHA MT-09 TRACER
    Κράνος : Shoei RF-1100

لا تتخلي غن حلمك

Δημοσίευση από ELENA Την / Το 02.08.13 19:59

alexandros έγραψε:
    Κοιτα,ο φιλος πιο πανω πολυ καλα τα ειπε αν και λιγο σαρκαστικος αλλα οι ανωτεροι οικονομοπολιτικά ετσι μιλανε Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad 

Αόργωτε , αφρεζάριστε , άσχετε ... κοινωνικοοικονομικά ανώτεροι είναι το σωστό ! τσ τσ τσ ντροπή σου δεν είσαι ικανός να μάθεις τίποτα . Το ρόπαλο σου και σε άλλη παραλία !!!snif 
    Sir Eater
    Τακτικό μέλος
    Τακτικό μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από Sir Eater Την / Το 02.08.13 20:01

ELENA έγραψε:Αόργωτε , αφρεζάριστε , άσχετε ... κοινωνικοοικονομικά ανώτεροι είναι το σωστό !  τσ τσ τσ ντροπή σου δεν είσαι ικανός να μάθεις τίποτα . Το ρόπαλο σου και σε άλλη παραλία !!!snif 

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
    da_beazt
    Κολλημένο μέλος
    Κολλημένο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 889
    Μοντέλο : Honda CBF 2005 ABS, Honda Transalp 2002 και τέρμα τα ιταλικά
    Κράνος : ARAI chaser, ARAI tour-x 3, HJC FS-10, CABERG V2 407, LOUIS jet and PROBIKER S2

Κοίτα που πας γιατί θα πας εκεί που κοιτάς

Δημοσίευση από da_beazt Την / Το 02.08.13 21:04

Πρώτα απ 'όλα επιτρέψτε μου να πω ότι είμαι στο σαλόνι Aegean Airways και η γαμημένη PC δεν θα επιτρέψτε μου να γράψω στα ελληνικά. Χρησιμοποιώ το Google μετάφραση.

Δεύτερον επιτρέψτε μου να πω ότι έχετε χάσει το σημείο και πάλι. Αντί της ενασχόλησής τους στην κοινωνικοοικονομική συνομιλίες θα πρέπει να επικεντρωθεί στο γεγονός ότι το νέο μέλος έχει τα μέσα να αγοράσει όχι 1 αλλά 2 Μοτοσικλέτες Honda με το κιβώτιο DCT. Επιτρέψτε μου λοιπόν να ξεκινήσετε από την αρχή.

Αγαπητέ φίλε μου το δίλημμα σας μιλά απευθείας στην καρδιά μου. Εγώ είμαι διχασμένη μεταξύ της CBF 600 και το CB 1300, το οποίο φημολογείται ότι θα είναι φανταστικό σε μεταφέρουν τσάντες παντοπωλείων. Από τη μία πλευρά έχετε την πρακτικότητα. Από την άλλη έχετε εγωισμό, τρέλα, πολλά χρήματα, και την ίδια νοοτροπία που οδηγεί τις γυναίκες να περπατούν σε ψηλά τακούνια στην άμμο της παραλίας.

Υπάρχει μόνο ένας τρόπος να επιλυθεί αυτό. Ride Integra σας και ελάτε μαζί μας στο ΣΥΜΟΦΕ (κλειστά τον Αύγουστο) για να το συζητήσουμε μπύρες. Και πίτσες (όλα τα νέα μέλη πρέπει να αγοράσουν πίτσες για τις καθιερωμένες μέλη που εμφανίζονται στις συναντήσεις και εκδρομές - είναι γνωστό ως φίλοι Dothraki μας θα έλεγα).

Υ.Γ. είστε και φαίνεστε. εσείς

ακούστε εδώ!

Δεν θα το κάνετε εδώ

american bar
    Sir Eater
    Τακτικό μέλος
    Τακτικό μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από Sir Eater Την / Το 02.08.13 21:19

da_beazt έγραψε:Πρώτα απ 'όλα επιτρέψτε μου να πω ότι είμαι στο σαλόνι Aegean Airways και η γαμημένη PC δεν θα επιτρέψτε μου να γράψω στα ελληνικά. Χρησιμοποιώ το Google μετάφραση.

Δεύτερον επιτρέψτε μου να πω ότι έχετε χάσει το σημείο και πάλι. Αντί της ενασχόλησής τους στην κοινωνικοοικονομική συνομιλίες θα πρέπει να επικεντρωθεί στο γεγονός ότι το νέο μέλος έχει τα μέσα να αγοράσει όχι 1 αλλά 2 Μοτοσικλέτες Honda με το κιβώτιο DCT. Επιτρέψτε μου λοιπόν να ξεκινήσετε από την αρχή.

Αγαπητέ φίλε μου το δίλημμα σας μιλά απευθείας στην καρδιά μου. Εγώ είμαι διχασμένη μεταξύ της CBF 600 και το CB 1300, το οποίο φημολογείται ότι θα είναι φανταστικό σε μεταφέρουν τσάντες παντοπωλείων. Από τη μία πλευρά έχετε την πρακτικότητα. Από την άλλη έχετε εγωισμό, τρέλα, πολλά χρήματα, και την ίδια νοοτροπία που οδηγεί τις γυναίκες να περπατούν σε ψηλά τακούνια στην άμμο της παραλίας.

Υπάρχει μόνο ένας τρόπος να επιλυθεί αυτό. Ride Integra σας και ελάτε μαζί μας στο ΣΥΜΟΦΕ (κλειστά τον Αύγουστο) για να το συζητήσουμε μπύρες. Και πίτσες (όλα τα νέα μέλη πρέπει να αγοράσουν πίτσες για τις καθιερωμένες μέλη που εμφανίζονται στις συναντήσεις και εκδρομές - είναι γνωστό ως φίλοι Dothraki μας θα έλεγα).

Υ.Γ. είστε και φαίνεστε. εσείς

ακούστε εδώ!

Δεν θα το κάνετε εδώ

american bar

Με έπιασε ναυτία για να βγάλω άκρη αλλά νταξ! Τα έσπασε το Google Translate!

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! 
    Roberto
    Διαχειριστής
    Διαχειριστής

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 1134
    Μοντέλο : VFR 800 RC46 II Α5
    Κράνος : Arai Quantum

Δημοσίευση από Roberto Την / Το 02.08.13 21:27

Αν εσύ φίλε μας, αισθάνεσαι άνετα να οδηγείς τόσο μεγάλη μηχανή στη πόλη, να την πάρεις.
    Γούστο σου και καπέλο σου.

Πάντως, αν δεν κάνω λάθος (ίσως κάποιος που την έχει ήδη, θα μπορέσει να πει μια γνώμη), εκτός από την μεγάλη κατανάλωση που θα έχεις στη πόλη, το μεγάλο βάρος της και την ανεκμετάλλευτη δύναμη, θα σε προβληματίσουν και οι υψηλές θερμοκρασίες λειτουργίας της.

Πάντως...πιστεύω ότι τα μέλη μας θα χαρούν να έχουν μια DCT μαζί τους στις βόλτες.

Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 1984
    Μοντέλο : GSXR 750,TRANSALP 700, SYM 200 ST
    Κράνος : SHOEI XR1100

Γρηγορότερος είναι αυτός που επιστρέφει . . .

Δημοσίευση από VEFALIFT Την / Το 02.08.13 22:19

Καλώς όρισες jimbO ! Όπως κατάλαβες, απ' όλα έχει ο κήπος μας . . . Wink 
    Θα σταθώ μόνο στη σύντομη μοτοσυκλετιστική σου εμπειρία και για τον λόγο αυτό θα σου πρότεινα να συνεχίσεις με το φιλικό Integra, όσο δεν έχεις στόχους για μεγάλες εξορμήσεις και ν' ανέβεις κατηγορία λίγο αργότερα . . . ώστε ν' αξιοποιείς την δύναμη της VFR, ασφαλέστερα ! ! ! Thumbsup 
    Ιδανικό σενάριο (αν σου επιτρέπουν οικονομικές συνθήκες), να έχεις παράλληλα με τη VFR, μία πιο ευέλικτη (σε αστικό περιβάλλον) μοτό . . . cheers 
    Jimb0
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από Jimb0 Την / Το 02.08.13 22:23

VEFALIFT έγραψε:Καλώς όρισες jimbO !  Όπως κατάλαβες, απ' όλα έχει ο κήπος μας . . . Wink 
    Θα σταθώ μόνο στη σύντομη μοτοσυκλετιστική σου εμπειρία και για τον λόγο αυτό θα σου πρότεινα να συνεχίσεις με το φιλικό Integra, όσο δεν έχεις στόχους για μεγάλες εξορμήσεις και ν' ανέβεις κατηγορία λίγο αργότερα . . . ώστε ν' αξιοποιείς την δύναμη της VFR, ασφαλέστερα ! ! ! Thumbsup 
    Ιδανικό σενάριο (αν σου επιτρέπουν οικονομικές συνθήκες), να έχεις παράλληλα με τη VFR, μία πιο ευέλικτη (σε αστικό περιβάλλον) μοτό . . . cheers 

Στην εμπειρία μου κολάω και εγώ γι αυτό δεν το προχωράω Very Happy 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας, θα αρκεστώ στο ταπεινό intregra απ οτι φαίνεται.

Πάντως μου κάνει εντύπωση που αρκετοί αναφέρατε ότι είναι πολλά τα κυβικά για την πόλη, όταν έχουμε πήξει στα gs1200. Neutral 
    VEFALIFT
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 1984
    Μοντέλο : GSXR 750,TRANSALP 700, SYM 200 ST
    Κράνος : SHOEI XR1100

Γρηγορότερος είναι αυτός που επιστρέφει . . .

Δημοσίευση από VEFALIFT Την / Το 02.08.13 22:33

Jimb0 έγραψε:
    Πάντως μου κάνει εντύπωση που αρκετοί αναφέρατε ότι είναι πολλά τα κυβικά για την πόλη, όταν έχουμε πήξει στα  gs1200. Neutral 

Έχει 100 άλογα και αναρτήσεις που καταπίνουν μικρό πόνυ . . . T 
    Jimb0
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από Jimb0 Την / Το 02.08.13 22:35

VEFALIFT έγραψε:
    Jimb0 έγραψε:
    Πάντως μου κάνει εντύπωση που αρκετοί αναφέρατε ότι είναι πολλά τα κυβικά για την πόλη, όταν έχουμε πήξει στα  gs1200. Neutral 

Έχει 100 άλογα και αναρτήσεις που καταπίνουν μικρό πόνυ . . . T 

lol! lol! 

Ο φυσικός
    Αρχαίο μέλος
    Αρχαίο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 7095
    Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
    Κράνος : Shoei XR-1000

Δημοσίευση από Ο φυσικός Την / Το 02.08.13 22:38

Σίγουρα το GS είναι πιο κατάλληλο για την πόλη αλλά δεν είναι κατάλληλο για την πόλη!

Η παρουσία του σε τόσο μεγάλους αριθμούς πρέπει να αποδοθεί και σε διάφορα κολλήματα του Νεοέλληνα.

O DoctorAbo εξαιρείται!

Αρχαίο μέλος
    Αρχαίο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 4374
    Μοντέλο : R 1200 GS
    Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Δημοσίευση από DoctorAbo Την / Το 02.08.13 23:49

Ο φυσικός έγραψε:Σίγουρα το GS είναι πιο κατάλληλο για την πόλη αλλά δεν είναι κατάλληλο για την πόλη!

Η παρουσία του σε τόσο μεγάλους αριθμούς πρέπει να αποδοθεί και σε διάφορα κολλήματα του Νεοέλληνα.

O DoctorAbo εξαιρείται!

ουφ πάλι τη γλίτωσα. Σας ευχαριστώ Φανταστικέ Φυσικέ.

Για τον νέο μας φίλο να πω ότι ......... μεγάλε καλώς ήρθες και αν γουστάρεις και μπορείς σου προτείνω να κάνεις αυτό που γουστάρεις και μπορείς διότι απλά μπορείς (αν μπορείς) !!!!!

Υ.Γ. και μη πουλήσεις το integra αφού πάρεις το 1200 (αν μπορείς) !!!
    Αν το κάνεις αυτό η ζωή θα βρει το δρόμο της.

:_hi: 

nikos-ex victor
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 1854
    Μοντέλο : VFR 800Α '08 k' VW 1303 '73
    Κράνος : HJC τελικά

Δημοσίευση από nikos-ex victor Την / Το 03.08.13 0:57

Jimb0 έγραψε: Πάντως μου κάνει εντύπωση που αρκετοί αναφέρατε ότι είναι πολλά τα κυβικά για την πόλη, όταν έχουμε πήξει στα  gs1200. Neutral 

εδώ κάνουμε αμάν για τα 782cc, τα 750 κ τα 400 που έχουμε κάποιοι (για μέσα στη πόλη-με συμπλέκτη) κ δεν βγαίνουν για βόλτα........

αμαρτία είναι κ θα το καταλάβεις σύντομα....

καλώς ήρθες πάντως...Very Happy 

cheers 
    Jimb0
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από Jimb0 Την / Το 03.08.13 2:14

DoctorAbo έγραψε:
    Ο φυσικός έγραψε:Σίγουρα το GS είναι πιο κατάλληλο για την πόλη αλλά δεν είναι κατάλληλο για την πόλη!

O DoctorAbo εξαιρείται!

ουφ πάλι τη γλίτωσα. Σας ευχαριστώ Φανταστικέ Φυσικέ.

Για τον νέο μας φίλο να πω ότι ......... μεγάλε καλώς ήρθες και αν γουστάρεις και μπορείς σου προτείνω να κάνεις αυτό που γουστάρεις και μπορείς διότι απλά μπορείς (αν μπορείς) !!!!!

Υ.Γ. και μη πουλήσεις το integra αφού πάρεις το 1200 (αν μπορείς) !!!
    Αν το κάνεις αυτό η ζωή θα βρει το δρόμο της.

:_hi: 

Και τα 2 δεν γίνεται !

Ή το ένα ή το άλλο ! Blush 

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι 24.11.17 22:24