VFRh - VFR Club Hellas

Νέο μέλος στο vfrh

Μοιραστείτε
    dallas77
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 14
    Μοντέλο : Vstrom650 2005
    Κράνος : Καμία επιλογή

Νέο μέλος στο vfrh

Δημοσίευση από dallas77 Την / Το 20.03.14 20:35

Καλησπέρα σε όλους.

Αν και παρακολουθώ αρκετό καιρό το forum, γράφω σήμερα για πρώτη φορά με αφορμή την παρακάτω αγγελία:

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4852156/

Ως κάτοχος vstrom 650 (2005) για 4 χρόνια, σκέφτομαι να αλλάξω μοτό και έχω καταλήξει στο vfr800fi (απωθημένο).

Χρήση ως επι το πλείστων εντός Αθήνας (διαδρομή Καλλιθέα - Αγ. Παρασκευή, για όσους ξέρουν) και μικρά ταξιδάκια των 200 χιλ μέχρι την Εύβοια το καλοκαίρι.

Οποιοδήποτε σχόλιο ευπρόσδεκτο.

nikos-ex victor
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 1857
    Μοντέλο : VFR 800Α '08
    Κράνος : HJC τελικά

Απ: Νέο μέλος στο vfrh

Δημοσίευση από nikos-ex victor Την / Το 20.03.14 21:22

καλώς όρισες κ πάντα όρθιος!

προσωπικά αν η αγγελία είναι αυτό που λέει, αύριο θα την έπαιρνα..... οι έχοντες fi θα σου πουν περισσότερα.

για μέσα στην Αθήνα....εσύ ξέρεις! για εκτός.....κάποια στιγμή θα σου φανούν λίγα! θα θές και άλλο Very Happy ιδιαίτερα βόρεια κ κεντρική είναι ...... 

Ευβοιώτης? Think cheers cheers 
    dallas77
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από dallas77 Την / Το 20.03.14 21:52

Μπάααα...το γυναικοχώρι είναι (Γούβες, Β Εύβοιας). Τουλάχιστον έχει φανταστική διαδρομή από κάθε άποψη.

Εγώ κατάγομαι από τον Τύρναβο.

Anyway, θα κανονίσω αύριο να περάσω να το δώ. Δεν έχω καβαλήσει ποτέ το συγκεκριμένο μοντέλο.
    XLGeorge
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 1054
    Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
    Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Δημοσίευση από XLGeorge Την / Το 20.03.14 22:28

Επειδη βλεπω οτι εχεις VStrom, να σε προειδοποιησω οτι τα ψεκαστα VFR800 (FI και VTEC) δουλευουν *πολυ* ζεστα σε αστικο περιβαλλον και δεν ειναι με τιποτα οσο all-rounder οσο ενα μεσαιο on-off. Απο την αλλη, ειναι εφικτη η χρησιμοποιηση τους στην πολη με καποιες θυσιες: κοψιμο τιμονιου, ψηλες θερμοκρασιες και καταναλωση. Σε ταξιδια και στροφιλικια βεβαια ειναι φανταστικο Cool 

Το μηχανακι που εβαλες, αν ειναι οπως λεει ο ιδιοκτητης, ειναι αστερι οπως ειπε κι'ο ex-Βικτωρας  Thumbsup

Έχει επεξεργασθεί από τον/την VFGeorge στις 20.03.14 22:40, 1 φορά
    panos-vfr
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 17
    Μοντέλο : VFR 800 FI- 1999
    Κράνος : SHARK RSR 2 CARBON

Δημοσίευση από panos-vfr Την / Το 20.03.14 22:33

Φιλε καλωσορισες Smile Τα απωθημενα πρεπει να τα εκπληρωνουμε για να μην μενουν απωθημενα Smile Η αγγελια που εδειξες ειναι πολυ καλη φαινεται προσεγμενη η μηχανη και με λιγα χιλιομετρα αν ειναι πραγματικα, αν και τα χιλιομετρα λιγη σημασια εχουν για το συγκεκριμενο μοντελο και γενικα για τα vfr.Μεσα στη πολη κινειται ευκολα ,τσιμπαει λιγο βενζινα 8λιτρα στα 100 μεσα στη πολη ειναι ο μεσος ορος,μην πω και παραπανω αν εχεις και βαρυ χερι Very Happy Φρενα πολυ καλα ,πολυ καλα φωτα ,ωραιος κινητηρας που θυμιζει και V2 αλλα με 4 κυλινδρους Thumbsup και πιστευω σε σχεση με το v-strom που ειχες θα αναβαθμιστεις.Το μονο αρνητικο που εχει αυτη η μοτοσυκλετα για μενα παντα ,ειναι η θερμοκρασια που βαραει το καλοκαιρι σε συνθηκες μποτιλιαρισματος,μιλαμε οτι τσουρουφλαει μπουτακια Very Happy το ντεποζιτο ειδικα στη δικια μου ζεματαει αν και πιστευω με τη χρηση μπαγκστερ διορθωνεται καπως το προβλημα,θα το δοκιμασω και θα δω Very Happy Γενικα αν την επιλεξεις δεν θα απογοητευτεις,τα vfr ειναι ερωτας I love you Επισης αντε να μπει αλλο 1 μελος στο κλαμπ των γραναζωτων Thumbsup 
    'AGGEVI'
    Συντονιστής

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 1949
    Μοντέλο : - VFR 800 FI - F650 ST -
    Κράνος : Arai - Suomy

'Alfisti Team'

Δημοσίευση από 'AGGEVI' Την / Το 21.03.14 2:21

Τα καλωσορισματα και απο μενα , ευχομαι να αποκτησεις αυτο που ονειρευεσαι και εχεις απωθημένο . Ως κάτοχος του μοντελου που κοιτας (εχω και εγω του 2001) μπορω αν θες να σε βοηθησω να το δουμε μαζι και να κανουμε ελεγχο σε συνεργειο αν δεν εχεις καποιο γνωστο σου. Επισης  μπορεις αφου ερχεσαι καθημερινα στην Αγια Παρασκευη (οπου κατοικω) να συναντηθουμε για να επεξεργαστεις & να οδηγησεις το δικο μου ωστε να παρεις μια  πρωτη ιδεα . Ευχομαι καλη παραμονη στην παρεα των VFR , καθε Δευτερα βραδυ μαζευομαστε στο ΣΥΜΟΦΕ αν θες περνας να γνωριστουμε και απο κοντα .  cheers

to avoid 'Hell-Met" always wear helmet    
    dallas77
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από dallas77 Την / Το 21.03.14 9:27

Πρός VFGeorge & Panos-VFR: Κατανάλωση και θερμοκρασία είναι 2 από τα "θεματάκια" που με ενοχλούν. Βέβαια η μηχανή θα κάνει 30χιλ ημερησίως από Καλλιθέα μέχρι Αγ. Παρασκευή. Θα ζεσταθεί τόσο πολύ το καλοκάιρι?

Ένα 3ο είναι το κατα πόσο θα με βολέψει η θέση οδήγησης γιατί είμαι και λίγο μπόλικος (1,87 & 95 κιλά) και λίγο καλομαθημένος από Strom.
    dallas77
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από dallas77 Την / Το 21.03.14 9:30

AGGEVI έγραψε:Τα καλωσορισματα και απο μενα , ευχομαι να αποκτησεις αυτο που ονειρευεσαι και εχεις απωθημένο . Ως κάτοχος του μοντελου που κοιτας (εχω και εγω του 2001) μπορω αν θες να σε βοηθησω να το δουμε μαζι και να κανουμε ελεγχο σε συνεργειο αν δεν εχεις καποιο γνωστο σου. Επισης  μπορεις αφου ερχεσαι καθημερινα στην Αγια Παρασκευη (οπου κατοικω) να συναντηθουμε για να επεξεργαστεις & να οδηγησεις το δικο μου ωστε να παρεις μια  πρωτη ιδεα . Ευχομαι καλη παραμονη στην παρεα των VFR , καθε Δευτερα βραδυ μαζευομαστε στο ΣΥΜΟΦΕ αν θες περνας να γνωριστουμε και απο κοντα .  cheers

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και πολύ περισσότερο για τη διάθεσή σου να με διαφωτήσεις/ βοηθήσεις σχετικά με το VFR.

Θα το έχω υπόψη μου. Εγώ εργάζομαι στη Γούναρη.
    dallas77
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από dallas77 Την / Το 21.03.14 12:29

Μίλησα με τον πωλητή της αγγελίας. Η μηχανή είναι στη Θεσ/νικη.

Με την πρώτη ευκαιρία θα ανέβω να τη δώ.
    XLGeorge
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από XLGeorge Την / Το 21.03.14 12:41

dallas77 έγραψε:Πρός VFGeorge & Panos-VFR: Κατανάλωση και θερμοκρασία είναι 2 από τα "θεματάκια" που με ενοχλούν. Βέβαια η μηχανή θα κάνει 30χιλ ημερησίως από Καλλιθέα μέχρι Αγ. Παρασκευή. Θα ζεσταθεί τόσο πολύ το καλοκάιρι?

Δυστυχως ναι  Mad  Το μηχανακι αυτο (FI/VTEC) ειναι πολυ ζεστο για τις ελληνικες κλιματολογικες συνθηκες στην κινηση των πολεων και οχι μονο. Το δικο μου το ειχα για χρονια στο Λονδινο οπου μενω και δεν ειχα ποτε θεμα, αναβε καμια φορα το βεντιλατερ οπως πηγαινοερχομουνα στη δουλεια και ειχα επιπλεον θεματακι μονο τις ζεστες μερες του καλοκαιριου (>28'C). Σε κυκλοφοριακες συνθηκες πολης η καταναλωση ητανε σταθερα 8λτ/100χμ ενω με το Τρανσαλπ 650 που χρησιμοποιω τωρα βλεπω σταθερα 6λτ/100χμ.

Απο το φθινοπωρο του 2010 το εχω στην Ελλαδα και εχω διαπιστωσει οτι δεν ειναι το ιδιο all-rounder οπως στην Αγγλια λογω των κλιματολογικων συνθηκων. Στην πολη αναβει με το παραμικρο αλλα ακομη και εξω απο αυτην το μηχανακι εχει θεμα στις πολυ ζεστες μερες του καλοκαιριου λογω του "αναποδου" βεντιλατερ - το θεμα εχει συζητηθει εκτεταμενα σε αλλα νηματα. Το τελευταιο λυνεται με διακοπτη που σβηνει κατα βουληση το βεντιλατερ.

Το μηχανακι ειναι γενικα φανταστικο και δενει/κολαει κανεις μαζι του αλλα σιγουρα δεν ειναι all rounder οπως σε πιο κρυα κλιματα και επισης σε συγκριση με μεσαια on-off - και το γραφω αυτο επειδη σκοπευεις να το χρησιμοποιεις καθε μερα στην Αθηνα. Αν ητανε ναχεις και δευτερο μηχανακι για την Αθηνα, τοτε μια χαρα  Smile 
    dallas77
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από dallas77 Την / Το 21.03.14 12:51

VFGeorge έγραψε:
    dallas77 έγραψε:Πρός VFGeorge & Panos-VFR: Κατανάλωση και θερμοκρασία είναι 2 από τα "θεματάκια" που με ενοχλούν. Βέβαια η μηχανή θα κάνει 30χιλ ημερησίως από Καλλιθέα μέχρι Αγ. Παρασκευή. Θα ζεσταθεί τόσο πολύ το καλοκάιρι?

Δυστυχως ναι  Mad  Το μηχανακι αυτο (FI/VTEC) ειναι πολυ ζεστο για τις ελληνικες κλιματολογικες συνθηκες στην κινηση των πολεων και οχι μονο. Το δικο μου το ειχα για χρονια στο Λονδινο οπου μενω και δεν ειχα ποτε θεμα, αναβε καμια φορα το βεντιλατερ οπως πηγαινοερχομουνα στη δουλεια και ειχα επιπλεον θεματακι μονο τις ζεστες μερες του καλοκαιριου (>28'C). Σε κυκλοφοριακες συνθηκες πολης η καταναλωση ητανε σταθερα 8λτ/100χμ ενω με το Τρανσαλπ 650 που χρησιμοποιω τωρα βλεπω σταθερα 6λτ/100χμ.

Απο το φθινοπωρο του 2010 το εχω στην Ελλαδα και εχω διαπιστωσει οτι δεν ειναι το ιδιο all-rounder οπως στην Αγγλια λογω των κλιματολογικων συνθηκων. Στην πολη αναβει με το παραμικρο αλλα ακομη και εξω απο αυτην το μηχανακι εχει θεμα στις πολυ ζεστες μερες του καλοκαιριου λογω του "αναποδου" βεντιλατερ - το θεμα εχει συζητηθει εκτεταμενα σε αλλα νηματα. Το τελευταιο λυνεται με διακοπτη που σβηνει κατα βουληση το βεντιλατερ.

Το μηχανακι ειναι γενικα φανταστικο και δενει/κολαει κανεις μαζι του αλλα σιγουρα δεν ειναι all rounder οπως σε πιο κρυα κλιματα και επισης σε συγκριση με μεσαια on-off - και το γραφω αυτο επειδη σκοπευεις να το χρησιμοποιεις καθε μερα στην Αθηνα. Αν ητανε ναχεις και δευτερο μηχανακι για την Αθηνα, τοτε μια χαρα  Smile 

Ως φοιτητής στο Λονδίνο είχα κολλήσει με το συγκεκριμένο μοντέλο. Κυκλοφορούσαν τότε (1995-2000) πάρα πολλά.
    Αυτό για τη θερμοκρασία που αναφέρεις είναι ένα πρόβλημα, καθώς δεν θα υπάρχει 2ο μηχανάκι και θα κυκλοφορεί όλο το χρόνο.

Να το αφήσω??????????????
    XLGeorge
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από XLGeorge Την / Το 21.03.14 14:15

dallas77 έγραψε:
    Ως φοιτητής στο Λονδίνο είχα κολλήσει με το συγκεκριμένο μοντέλο. Κυκλοφορούσαν τότε (1995-2000) πάρα πολλά.
    Αυτό για τη θερμοκρασία που αναφέρεις είναι ένα πρόβλημα, καθώς δεν θα υπάρχει 2ο μηχανάκι και θα κυκλοφορεί όλο το χρόνο.

Οχι βεβαια, θαλεγα να δοκιμασεις ενα στη διαδρομη που θελεις να κανεις καθημερινα και να δεις πως σου φαινεται, καποιος συνφορουμιτης μπορει να "δοκιμασει" το Στρωμα σου  Wink  Και ρωτα επισης αν υπαρχει κανεις που το χρησιμοποιει καθημερινα στην Αθηνα να σου πει (ρωταω εμμεσα κι'εγω Rolling Eyes Very Happy)

ΥΓ Και τωρα κυκλοφορουνε πολλα στο Λονδινο, σημερα το πρωι που ερχομουνα στη δουλεια ειχα διπλα μου ενα πολυ ομορφο κοκκινο 750 (94-97 μοντελο). Εδω εχω δει ακομη και dispatching με διαφορα VFR αλλα οι κλιματολογικες συνθηκες ειναι αλλες.
    dallas77
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από dallas77 Την / Το 21.03.14 14:38

VFGeorge έγραψε:
    dallas77 έγραψε:

Οχι βεβαια, θαλεγα να δοκιμασεις ενα στη διαδρομη που θελεις να κανεις καθημερινα και να δεις πως σου φαινεται, καποιος συνφορουμιτης μπορει να "δοκιμασει" το Στρωμα σου  Wink  Και ρωτα επισης αν υπαρχει κανεις που το χρησιμοποιει καθημερινα στην Αθηνα να σου πει (ρωταω εμμεσα κι'εγω Rolling Eyes Very Happy)

ΥΓ Και τωρα κυκλοφορουνε πολλα στο Λονδινο, σημερα το πρωι που ερχομουνα στη δουλεια ειχα διπλα μου ενα πολυ ομορφο κοκκινο 750 (94-97 μοντελο). Εδω εχω δει ακομη και dispatching με διαφορα VFR αλλα οι κλιματολογικες συνθηκες ειναι αλλες.

Θα προσπαθήσω να βρώ ένα και να το δοκιμάσω. Επισης θέλω να δώ αν "χωράω".
    nikos-ex victor
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από nikos-ex victor Την / Το 21.03.14 15:42

όλοι οι καλοί χωράνε... Very Happy 

αρχικά, είσαι πάνω στη μηχανή κ όχι μέσα όπως στο δικό σου.

Κατα δεύτερον, σήμερα κατέβηκα από Μαρούσι - Π.Φάληρο (μέσω Κηφισίας) κ λόγω κλείστού κέντρου Mad  Mad  Mad  Mad γινόταν ο χαμός από το ύψος του Ψυχικού κ αναγκάστηκα να κόψω από Παγκράτι κ να βγώ Υμηττού για να πάω σπίτι αλλιώς ακόμη εκεί θα ήμουν...
    κ θέλω να καταλήξω στην θερμοκρασία....... Neutral δυστυχώς λίγο μετά τη γέφυρα του ψυχικού όπου πηγαίναμε σιγά, μπήκε ο ανεμιστήρας σε λειτουργία κ σταμάτησε όταν έκλεισα τον διακόπτη...στο Φάληρο! με την τιμή να κυμαίνεται 98-105....

cheers 
    dallas77
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από dallas77 Την / Το 21.03.14 16:12

nikos-ex victor έγραψε:όλοι οι καλοί χωράνε... Very Happy 

αρχικά, είσαι πάνω στη μηχανή κ όχι μέσα όπως στο δικό σου.

Κατα δεύτερον, σήμερα κατέβηκα από Μαρούσι - Π.Φάληρο (μέσω Κηφισίας) κ λόγω κλείστού κέντρου Mad  Mad  Mad  Mad γινόταν ο χαμός από το ύψος του Ψυχικού κ αναγκάστηκα να κόψω από Παγκράτι κ να βγώ Υμηττού για να πάω σπίτι αλλιώς ακόμη εκεί θα ήμουν...
    κ θέλω να καταλήξω στην θερμοκρασία....... Neutral δυστυχώς λίγο μετά τη γέφυρα του ψυχικού όπου πηγαίναμε σιγά, μπήκε ο ανεμιστήρας σε λειτουργία κ σταμάτησε όταν έκλεισα τον διακόπτη...στο Φάληρο! με την τιμή να κυμαίνεται  98-105....

cheers 

Φυσικά δεν παθαίνει τίποτα..?????!!!!
    Μόνο ο αναβάτης ψήνεται.
    Τελικά το Vstrom είναι μια δροσερή όαση..... Razz
    Verbal Kint
    Τακτικό μέλος
    Τακτικό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 414
    Μοντέλο : XRV 750 RD07A / VFR 800A3 Vtec
    Κράνος : Arai Tour X-3 / Arai Chaser

Δημοσίευση από Verbal Kint Την / Το 21.03.14 20:15

Καλως ηρθες.

Στα "μετρα σου" στην συγκεκριμενη μοτοσυκλετα πρεπει να ειναι ο ΠαναγιωτηςΚ εδω μεσα και μαλλον αν δει το ποστ θα σου εκφερει εντυπωσεις για ποσο καλα κουμπωνει στο μηχανακι.

Btw το μηχανακι απο τις φωτο δειχνει ΠΟΛΥ προσεγμενο...

dallas77
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από dallas77 Την / Το 21.03.14 21:45

Verbal Kint έγραψε:Καλως ηρθες.

Στα "μετρα σου" στην συγκεκριμενη μοτοσυκλετα πρεπει να ειναι ο ΠαναγιωτηςΚ εδω μεσα και μαλλον αν δει το ποστ θα σου εκφερει εντυπωσεις για ποσο καλα κουμπωνει στο μηχανακι.

Btw το μηχανακι απο τις φωτο δειχνει ΠΟΛΥ προσεγμενο...

'Εχω διαβάσει κάποια σχόλιά του σχετικά με σκάψιμο σέλας και αλλαγή ζελατίνας.

Όντως φαίνεται πολύ καλό. Τι να κάνω που δεν μπορώ να το δώ άμεσα...... 
    Ο φυσικός
    Αρχαίο μέλος
    Αρχαίο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 7101
    Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
    Κράνος : Shoei XR-1000

Δημοσίευση από Ο φυσικός Την / Το 21.03.14 21:53

Καλώς ήρθες φίλε στο φόρουμ μας. Εύχομαι καλή αγορά και γρήγορα! Πέρνα από ΣΥΜΟΦΕ όποτε μπορέσεις.  cheers cheers cheers cheers 

Νέο μέλος
    Νέο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από dallas77 Την / Το 21.03.14 22:01

Ο φυσικός έγραψε:Καλώς ήρθες φίλε στο φόρουμ μας. Εύχομαι καλή αγορά και γρήγορα! Πέρνα από ΣΥΜΟΦΕ όποτε μπορέσεις.  cheers cheers cheers cheers 

Ευχαριστώ. Θα περάσω το συντομότερο..
    nikos-ex victor
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από nikos-ex victor Την / Το 21.03.14 22:43

Ο φυσικός έγραψε: Πέρνα από ΣΥΜΟΦΕ όποτε μπορέσεις.  cheers cheers cheers cheers 

ναι τη Δευτέρα αυτή....... Razz Razz Razz lol! lol! lol! 
    dallas77
    Νέο μέλος
    Νέο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από dallas77 Την / Το 22.03.14 20:56

nikos-ex victor έγραψε:
    Ο φυσικός έγραψε:  Πέρνα από ΣΥΜΟΦΕ όποτε μπορέσεις.  cheers cheers cheers cheers 

ναι τη Δευτέρα αυτή....... Razz Razz Razz lol! lol! lol! 

Λίγο δύσκολο...είμαι εκτός για 4ημερο (οικογενειακώς)....
    SCORPIOS
    Αρχαίο μέλος
    Αρχαίο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 3276
    Μοντέλο : VFR800
    Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Δημοσίευση από SCORPIOS Την / Το 22.03.14 22:33

Καλώς ήρθες και καλές βόλτες.Μικρές και μεγάλες.
    Και να χαρείς την καινούρια μηχανή όποια και να είναι αυτή.
    Binzis
    Ανερχόμενο μέλος
    Ανερχόμενο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 128
    Μοντέλο : Vfr800 v-tec ABS
    Κράνος : Shoei xr1000

Δημοσίευση από Binzis Την / Το 24.03.14 6:56

Καλώς ήρθες στη παρέα μας. Smile 
     cheers 
    Semiaz
    Τακτικό μέλος
    Τακτικό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 343
    Μοντέλο : VFR800A8
    Κράνος : X Spirit 2

Δημοσίευση από Semiaz Την / Το 24.03.14 9:12

cheers 
    VEFALIFT
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 1984
    Μοντέλο : GSXR 750,TRANSALP 700, SYM 200 ST
    Κράνος : SHOEI XR1100

Γρηγορότερος είναι αυτός που επιστρέφει . . .

Δημοσίευση από VEFALIFT Την / Το 24.03.14 11:07

Νίκο καλώς όρισες ! ! !  cheers 
    Η VFR (FI και VTEC) ΔΕΝ είναι η κατάλληλη μοτοσυκλέτα για καθημερινές αστικές μετακινήσεις, ταλαιπωρείται και ταλαιπωρεί, ειδικά στην Αθήνα.
    Σ' εκτός πόλεων διαδρομές, είναι απολαυστικές κι ενίοτε διασκεδαστικές.
    Η επιλογή της στην περίπτωσή σου, προϋποθέτει συμβιβασμούς και είναι απόλυτα προσωπική !
    Σου εύχομαι μια καλή αγορά και ασφαλείς μετακινήσεις ! ! !  Thumbsup 

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι 23.01.18 21:54