VFRh - VFR Club Hellas

Ερώτηση σχετικά με ρεύμα

Μοιραστείτε
    Ο φυσικός
    Αρχαίο μέλος
    Αρχαίο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 7094
    Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
    Κράνος : Shoei XR-1000

Απ: Ερώτηση σχετικά με ρεύμα

Δημοσίευση από Ο φυσικός Την / Το 29.03.14 23:41

Καθόλου ασυγκίνητος δεν μένω! Αναρωτιέμαι τι σκέφτηκες πάλι!!!!!

Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 1310
    Μοντέλο : VFR 800 06 ABS
    Κράνος : Shoei XR-1100

Wo Es war, soll Ich werden

Δημοσίευση από anastasis Την / Το 30.03.14 0:02

Ο φυσικός έγραψε:Καθόλου ασυγκίνητος δεν μένω! Αναρωτιέμαι τι σκέφτηκες πάλι!!!!!

έβαλα 8 στοιχεία LiFePO4

βέβαια χρειάζονται 16 αλλά το έκανα για δοκιμή. Τώρα είναι σαν μπαταρία σκούτερ.
    nikos-ex victor
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 1852
    Μοντέλο : VFR 800Α '08 k' VW 1303 '73
    Κράνος : HJC τελικά

Δημοσίευση από nikos-ex victor Την / Το 30.03.14 1:14

δέχομαι να το δοκιμάσω............
    dmgmacbookpro
    Ανερχόμενο μέλος
    Ανερχόμενο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 62
    Μοντέλο : Vfr 800 Vtec 04
    Κράνος : Arai Chaser Force

Δημοσίευση από dmgmacbookpro Την / Το 30.03.14 11:00

alexandervf έγραψε:
    anastasis έγραψε:
    alexandervf έγραψε:Να ριξω κι εγω την ατακα μου......

Ηθελα (πραγματικα).... να ειμαι απο μια γωνια  Think και να θωρω Blink ....μασελα στο πατωμα... ακολουθησης μετα της γνωστης ιαχης ΘΑΥΜΑΣΜΟΥ Worship !!!!

Πιθανον εμενα να βρηκαν νωριτερα τα γεραματα  old timer 

Ποσο πλερωκες ρε φιλε αν επιτρεπεται;

Μου πονούσε ο τένοντας στο δεξί μήνες. Είναι η ηλικία μάλλον!

Κι ο αλλος τι εχει ρε συ ανασταση ....ιμαντες;;;;!! και τα τυλαει σε ενα απογευμα;;;

Παρομοιως λοιπον....για να μην πω για φουσκαλες στα δακτυλα....εδω ομως σπαμε το ενα ρεκορ μετα το αλλο....τυλιγμα πηνιων σε ενα απογευμα!!!! Πως λεμε....φωτογραφιες σε 5 λεπτα....εε κατι τετοιο...

Βεβαια, για να αποδιδω τα τω καισαρος τω καισαρι, εχω διαβασει στο vstrom hellas...."εελα μωρε μιση ωρα δουλεια ειναι".....

ΝΑΙ υπαρχει και πιο γρηγορος.....ο λουκι λουκ ειναι slow motion μπροστα του....

6 το απόγευμα με 12+ που ξεκίνησα να φύγω δεν το λές ουτε "μισή ώρα" ούτε "ένα απόγευμα" ... ετσι νομίζω εγω

ok δεν είμαι και γνώστης αλλά μάλλον θα πρέπει να γίνω απ'οτι φένεται εξ ου και ο καταιγισμός ερωτήσεων.
    dmgmacbookpro
    Ανερχόμενο μέλος
    Ανερχόμενο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από dmgmacbookpro Την / Το 30.03.14 11:14

alexandervf έγραψε:
    anastasis έγραψε:
    alexandervf έγραψε:

Κι ο αλλος τι εχει ρε συ ανασταση ....ιμαντες;;;;!! και τα τυλαει σε ενα απογευμα;;;

Παρομοιως λοιπον....για να μην πω για φουσκαλες στα δακτυλα....εδω ομως σπαμε το ενα ρεκορ μετα το αλλο....τυλιγμα πηνιων σε ενα απογευμα!!!! Πως λεμε....φωτογραφιες σε 5 λεπτα....εε κατι τετοιο...

Βεβαια, για να αποδιδω τα τω καισαρος τω καισαρι, εχω διαβασει στο vstrom hellas...."εελα μωρε μιση ωρα δουλεια ειναι".....

Ασε που από την ρητίνη έβλεπα έγχρωμα όνειρα  lol! Αλήθεια η ρητίνη πότε πρόλαβε να στεγνώσει!

Το ιδιο σκεφτομουν κι εγω Laughing , ειπα να μην επεκταθω περαιτερω αλλα....εξεφρασες μια απορια που μαλλον, και δεδομενων των γεγονοτων απανταται με μια ακομα απορια.....

Τι ειπαμε ειναι η ρητινη;;;;;  lol! cheers 

(Για να μην παρεξηγηθω/ουμε, να διευκρινισω οτι ολα τα παραπανω σαρκαστικα σχολια, δεν εχουν ως αποδεκτη σε καμια περιπτωση τον φιλο απο την πτολεμαιδα)

ολα οk  cheers cheers ... χαλαρά (που λέμε κι εμείς )
    alexandervf
    Ανερχόμενο μέλος
    Ανερχόμενο μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 80
    Μοντέλο : RVF 400
    Κράνος : Καμία επιλογή

Δημοσίευση από alexandervf Την / Το 30.03.14 20:53

dmgmacbookpro έγραψε:
    alexandervf έγραψε:
    anastasis έγραψε:

Μου πονούσε ο τένοντας στο δεξί μήνες. Είναι η ηλικία μάλλον!

6 το απόγευμα με 12+ που ξεκίνησα να φύγω δεν το λές ουτε "μισή ώρα" ούτε "ένα απόγευμα" ... ετσι νομίζω εγω

ok δεν είμαι και γνώστης αλλά μάλλον θα πρέπει να γίνω απ'οτι φένεται εξ ου και ο καταιγισμός ερωτήσεων.

Οπως προειπα, καμια διαθεση ειρωνιας προς το προσωπο σου  και τις επιλογες σου. Ειναι αυτονοητο οτι δεν ειναι υποχρεωτικο να εισαι γνωστης, απλουστατα για καποιους που γνωριζουμε εστω κατι παραπανω (σε καμια περιπτωση επισης δεν υπονοω οτι ειμαι αυθεντια),για τον χρονο που απαιτθηκε να ολοκληρωθει συμφωνα με αυτα που περιεγραψες , ε,  εμενα τουλαχιστο μου ηρθε "καπως".

Σε οτι αφορα το "ατυχες" σχολιο της "μισης ωρας", αφορουσε εναν απο το vstrom forum ο οποιος με λιγα λογια ελεγε ολους τους υπολοιπους (που εχουν δωσει τα πηνια τους για τυλιγμα, και εχουν χρεωθει αναλογως) επιοικως κοροιδα διοτι κατα την αποψη του ειναι δουλιτσα μισης ωρας και οτι τους κλεβουν. Ειναι ανηθικο να εκμηδενιζεις την δουλεια καποιου προκιμενου να επιτυχεις το ΤΖΑΜΠΑ.

Σε οτι αφορα το σχολιο "ενα απογευμα". Ναι, κατα τα λεγομενα σου το εκανε σε ενα απογευμα. Το θεωρω εξωπραγματικο να εκατσε απο τις 6 εως τις 12+ και να εκανε ασταματητα αυτη τη δουλεια (και ενω δεν ησουν παρων). Απο Βιολογικης προσεγγισης να το δεις ΔΕΝ γινεται. Για καποια απο αυτα που σου περιγραφω, αν δεν τα δεις live, δυσκολα θα καταλαβεις τι εννοω. Εξ ου και το σχολιο περι ιμαντα και οχι χεριου.  

Οπως χαρακτηριστικα ανεφερε και ο αναστασης, η εμβαπτιση μονο στην ρητινη απαιτει (ακομα και στον φουρνο να βαλεις τα πηνια) μερικες ωρες.
    Ξεβιδωσε - βιδωσε, πλαστικα, καπακι, φλαντζα.... κ.ο.κ. ......απλα δεν στεκει.

Αυτο ηθελα να επισημανω και τιποτα παραπανω.

Συμφωνω με το ΧΑΛΑΡΑ σας και επαυξανωThumbsup !!! Αρκετες σκοτουρες εχουμε...... cheers cheers
    dmgmacbookpro
    Ανερχόμενο μέλος
    Ανερχόμενο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από dmgmacbookpro Την / Το 30.03.14 21:05

alexandervf έγραψε:
    dmgmacbookpro έγραψε:
    alexandervf έγραψε:

Οπως προειπα, καμια διαθεση ειρωνιας προς το προσωπο σου  και τις επιλογες σου. Ειναι αυτονοητο οτι δεν ειναι υποχρεωτικο να εισαι γνωστης, απλουστατα για καποιους που γνωριζουμε εστω κατι παραπανω (σε καμια περιπτωση επισης δεν υπονοω οτι ειμαι αυθεντια),για τον χρονο που απαιτθηκε να ολοκληρωθει συμφωνα με αυτα που περιεγραψες , ε,  εμενα τουλαχιστο μου ηρθε "καπως".

Σε οτι αφορα το "ατυχες" σχολιο της "μισης ωρας", αφορουσε εναν απο το vstrom forum ο οποιος με λιγα λογια ελεγε ολους τους υπολοιπους (που εχουν δωσει τα πηνια τους για τυλιγμα, και εχουν χρεωθει αναλογως) επιοικως κοροιδα διοτι κατα την αποψη του ειναι δουλιτσα μισης ωρας και οτι τους κλεβουν. Ειναι ανηθικο να εκμηδενιζεις την δουλεια καποιου προκιμενου να επιτυχεις το ΤΖΑΜΠΑ.

Σε οτι αφορα το σχολιο "ενα απογευμα". Ναι, κατα τα λεγομενα σου το εκανε σε ενα απογευμα. Το θεωρω εξωπραγματικο να εκατσε απο τις 6 εως τις 12+ και να εκανε ασταματητα αυτη τη δουλεια (και ενω δεν ησουν παρων). Απο Βιολογικης προσεγγισης να το δεις ΔΕΝ γινεται. Για καποια απο αυτα που σου περιγραφω, αν δεν τα δεις live, δυσκολα θα καταλαβεις τι εννοω. Εξ ου και το σχολιο περι ιμαντα και οχι χεριου.  

Οπως χαρακτηριστικα ανεφερε και ο αναστασης, η εμβαπτιση μονο στην ρητινη απαιτει (ακομα και στον φουρνο να βαλεις τα πηνια) μερικες ωρες.
    Ξεβιδωσε - βιδωσε, πλαστικα, καπακι, φλαντζα.... κ.ο.κ. ......απλα δεν στεκει.

Αυτο ηθελα να επισημανω και τιποτα παραπανω.

Συμφωνω με το ΧΑΛΑΡΑ σας και επαυξανωThumbsup !!! Αρκετες σκοτουρες εχουμε...... cheers cheers

ναι μωρε καμια παρεξηγηση ... ούτε καν και ουτε εγω έχω τέτοιο ύφος ...

να εξηγήσω μερικές λεπτομέρειες

στην όλη εργασία ήμουν παρόν γιατι απλούστατα δεν είχα και που αλλού να πάω μιας και όπως είπα παραπάνω πήγαινα εκδρομή και έμεινα στην Πάτρα οπότε έπρεπε να περιμένω εκεί , όσο για τον μάστορα που είπα να ναι καλά το παιδί γιατί Σάββατο απόγευμα και στην πόλη μου να ήμουν δεν έπεζε να μου το φτιάξει κάποιος απο αυτήν την άποψη το λέω καθαρά και ότι τελικά δεν χάλασε η εκδρομή μου , όχι απο θέμα ποιότητας δουλειάς !!! αυτό δεν ξέρω και γι αυτό σας ρωτάω μήπως με τις ενδείξεις φαίνεται τελικά ότι δεν έγινε η δουλειά που πρέπει και τι άλλο μπορώ να κάνω εγώ  cheers cheers cheers 
    XLGeorge
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 1044
    Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
    Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Δημοσίευση από XLGeorge Την / Το 30.03.14 22:07

dmgmacbookpro έγραψε:
    στην όλη εργασία ήμουν παρόν γιατι απλούστατα δεν είχα και που αλλού να πάω μιας και όπως είπα παραπάνω πήγαινα εκδρομή και έμεινα στην Πάτρα οπότε έπρεπε να περιμένω εκεί , όσο για τον μάστορα που είπα να ναι καλά το παιδί γιατί Σάββατο απόγευμα και στην πόλη μου να ήμουν δεν έπεζε να μου το φτιάξει κάποιος απο αυτήν την άποψη το λέω καθαρά και ότι τελικά δεν χάλασε η εκδρομή μου , όχι απο θέμα ποιότητας δουλειάς !!! αυτό δεν ξέρω και γι αυτό σας ρωτάω μήπως με τις ενδείξεις φαίνεται τελικά ότι δεν έγινε η δουλειά που πρέπει και τι άλλο μπορώ να κάνω εγώ

Ενα οχι σωστα τυλιγμενο πηνιο συνηθως δεν κραταει πολυ. Πρωτ'απ'ολα, κοιταξε να δεις τι ρευμα εχεις στο ρελαντι και στις 5000σαλ με μεσαια και με μεγαλη σκαλα, υπαρχουν πληροφοριες σε αλλα νηματα. Αν ολα καλα, τοτε ενταξει προς το παρον αλλα βαλε και ενα βολτομετρακι για να εχεις ανα πασα στιγμη εικονα για το πως δουλευει το συστημα φορτισης. Και θα μπορουσες να παρεις και ενα επωνυμο πηνιο (ή να σου τυλιξουν σωστα ενα) για καβαντζα.
    Caracal
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 2310
    Μοντέλο : NC21, NC29, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45

Δημοσίευση από Caracal Την / Το 01.04.14 12:34

Caracal έγραψε:Πάντως αν δεν είδες θέμα στην πράξη, να μην εκκινεί πρόθυμα η μίζα, να σου σβήνει στο ρελαντί, και όλα τα συμπτώματα της πεσμένης ανόρθωσης-γεννήτριας, και η μοτό δουλεύει με συνέπεια κανονικά, δεν χρειάζεται να ανησυχείς άδικα.

Άμα κάποια στιγμή δεις αλλαγές στα νούμερα που δείχνει το βολτόμετρο, και αρχίσουν και τα βηξίματα, οι πεσμένες μιζιές κ.ο.κ. τότε ανησύχα.

dmgmacbookpro έγραψε:αυτό δεν ξέρω και γι αυτό σας ρωτάω μήπως με τις ενδείξεις φαίνεται τελικά ότι δεν έγινε η δουλειά που πρέπει και τι άλλο μπορώ να κάνω εγώ 

Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια, οι πολλές θεωρίες τζάμπα σκοτούρα, και όπως βλέπεις σου έχω απαντήσει ήδη στο ερώτημα σου, απλά και πρακτικά.
    dmgmacbookpro
    Ανερχόμενο μέλος
    Ανερχόμενο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από dmgmacbookpro Την / Το 01.04.14 16:40

Caracal έγραψε:
    Caracal έγραψε:Πάντως αν δεν είδες θέμα στην πράξη, να μην εκκινεί πρόθυμα η μίζα, να σου σβήνει στο ρελαντί, και όλα τα συμπτώματα της πεσμένης ανόρθωσης-γεννήτριας, και η μοτό δουλεύει με συνέπεια κανονικά, δεν χρειάζεται να ανησυχείς άδικα.

Άμα κάποια στιγμή δεις αλλαγές στα νούμερα που δείχνει το βολτόμετρο, και αρχίσουν και τα βηξίματα, οι πεσμένες μιζιές κ.ο.κ. τότε ανησύχα.

dmgmacbookpro έγραψε:αυτό δεν ξέρω και γι αυτό σας ρωτάω μήπως με τις ενδείξεις φαίνεται τελικά ότι δεν έγινε η δουλειά που πρέπει και τι άλλο μπορώ να κάνω εγώ 

Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια, οι πολλές θεωρίες τζάμπα σκοτούρα, και όπως βλέπεις σου έχω απαντήσει ήδη στο ερώτημα σου, απλά και πρακτικά.

... καλα ντε μη βαρατε κύριε  Very Happy 
    anastasis
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από anastasis Την / Το 10.04.14 0:00

anastasis έγραψε:
    Ο φυσικός έγραψε:Καθόλου ασυγκίνητος δεν μένω! Αναρωτιέμαι τι σκέφτηκες πάλι!!!!!

έβαλα 8 στοιχεία LiFePO4

βέβαια χρειάζονται 16 αλλά το έκανα για δοκιμή. Τώρα είναι σαν μπαταρία σκούτερ.

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ ικανοποιητικές.

Παρότι είναι μόλις 4,6Ah εκκινεί άμεσα.

Το εντυπωσιακό είναι το πόσο γρήγορα φορτώνει, σε τρία με τέσσερα λεπτά η τάση πάει 14,2. Και σβηστή ελάχιστο 13,2.
    dmgmacbookpro
    Ανερχόμενο μέλος
    Ανερχόμενο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από dmgmacbookpro Την / Το 10.04.14 0:40

anastasis έγραψε:
    anastasis έγραψε:

έβαλα 8 στοιχεία LiFePO4

Το εντυπωσιακό είναι το πόσο γρήγορα φορτώνει, σε τρία με τέσσερα λεπτά η τάση πάει 14,2. Και σβηστή ελάχιστο 13,2.

απο ότι βλέπω η βαλίτσα δεν φτάνει μέχρι τον σταθμό "πηνία - r/r" αλλά πάει και στη μπαταρία ... άρα παίζει κι αυτή τον ρόλο της ????????!!!!??!!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

εξηγήσου Mr.
    anastasis
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από anastasis Την / Το 10.04.14 0:51

dmgmacbookpro έγραψε:
    anastasis έγραψε:
    anastasis έγραψε:

έβαλα 8 στοιχεία LiFePO4

απο ότι βλέπω η βαλίτσα δεν φτάνει μέχρι τον σταθμό "πηνία - r/r" αλλά πάει και στη μπαταρία ... άρα παίζει κι αυτή τον ρόλο της ????????!!!!??!!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

εξηγήσου Mr.

Οχι, καμιά σχέση. Για πηνία / RR έχουμε πει πολλάκις. Λύση υπάρχει.

Αυτήν την μπαταρία την δοκιμάζω για τις περιπτώσεις όπου υπάρχουν μικρές διαδρομές οπότε η συνηθισμένη μολύβδου δεν προλαβαίνει να φορτίσει Cool
    dmgmacbookpro
    Ανερχόμενο μέλος
    Ανερχόμενο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από dmgmacbookpro Την / Το 10.04.14 0:59

anastasis έγραψε:
    dmgmacbookpro έγραψε:
    anastasis έγραψε:

εξηγήσου Mr.

Αυτήν την μπαταρία την δοκιμάζω για τις περιπτώσεις όπου υπάρχουν μικρές διαδρομές οπότε η συνηθισμένη μολύβδου δεν προλαβαίνει να φορτίσει Cool

Τι τέλει να πεί ???

ανάλογα με την απόσταση της βόλτας αλλάζουμε και μπατάρ ???  Shocked 
    dmgmacbookpro
    Ανερχόμενο μέλος
    Ανερχόμενο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από dmgmacbookpro Την / Το 10.04.14 1:04

εγω πάντος σήμερα παρέλαβα το παρακάτω

αύριο μεθαύριο θα ανεβάσω βήμα βήμα την εγκατάσταση με φωτο .
    anastasis
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από anastasis Την / Το 10.04.14 1:10

dmgmacbookpro έγραψε:
    anastasis έγραψε:
    dmgmacbookpro έγραψε:

εξηγήσου Mr.

Τι τέλει να πεί ???

ανάλογα με την απόσταση της βόλτας αλλάζουμε και μπατάρ ???  Shocked 

Εννοώ μετακινήσεις αστικές
    Caracal
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 2310
    Μοντέλο : NC21, NC29, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45

Δημοσίευση από Caracal Την / Το 10.04.14 14:52

Ποιός σας είπε ότι σε σύντομες βόλτες δεν φορτίζει η μπαταρία;

Από μύθο σε μύθο το πάτε ρε γαμώτο...
    anastasis
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από anastasis Την / Το 10.04.14 15:16

dmgmacbookpro έγραψε:εγω πάντος σήμερα παρέλαβα το παρακάτω

Τι είναι; Παροχέας ρεύματος; Δεν βλέπω ασφάλεια.
    dmgmacbookpro
    Ανερχόμενο μέλος
    Ανερχόμενο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από dmgmacbookpro Την / Το 11.04.14 17:38

anastasis έγραψε:
    dmgmacbookpro έγραψε:εγω πάντος σήμερα παρέλαβα το παρακάτω

Τι είναι; Παροχέας ρεύματος; Δεν βλέπω ασφάλεια.

Είναι led με ολοκληρωμένο που κάνει ουσιαστικά ότι και το λαμπάκι του αυτοκινήτου ... δείχνει αν φορτίζει η γεννήτρια.Απορώ γιατι κανένας κατασκευαστής δεν το έχει βάλει ακόμα ??? τόσο μεγάλο είναι το κόστος πια??? παραθέτω video που τράβηξα πριν την τοποθέτηση που το δοκίμαζα.

https://www.youtube.com/watch?v=Xg01VdLGERk
    dmgmacbookpro
    Ανερχόμενο μέλος
    Ανερχόμενο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από dmgmacbookpro Την / Το 11.04.14 17:57

Και εδώ τοποθετημένο

https://www.youtube.com/watch?v=I_wzi_JAkLY
    dmgmacbookpro
    Ανερχόμενο μέλος
    Ανερχόμενο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από dmgmacbookpro Την / Το 11.04.14 18:09

επειδή πήρα απο την μπαταρία απευθείας χρισημοποίησα κι ένα ρελαδάκι (1,7euro) + κάτι θερμοσυστελόμενα κλπ για την εγκατάσταση σύνολο μαζί με το led γυρο στο 22αρι όλα μαζί ( χωρίς μαστορικά ... και χωρίς έκρηξη χεχεχε  lol!  lol!  lol!  lol! )

φωτο απο το ρελέ , το πήρα απο μαγαζί με ηλεκτρονικά και οι οδηγείες σύνδεσης δώρο απο τον ιδιοκτήτη του μαγαζιού !!! (παλιός συμμαθητής  Wink ) ρεύμα για την όπλισή του πήρα απο την ασφαλειοθήκη απο την ασφάλεια του πλαγιοστάτη (10 amp).

anastasis
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από anastasis Την / Το 11.04.14 20:40

Με γειά. Όμορφο ήχο έχει η μηχανή. Είναι από εξατμίσεις ή λόγω κλειστού χώρου;

dmgmacbookpro
    Ανερχόμενο μέλος
    Ανερχόμενο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από dmgmacbookpro Την / Το 12.04.14 0:06

ευχαριστώ ... μπα δεν έχω εξάτμιση μαμά είναι λόγω κλειστού χώρου
    dmgmacbookpro
    Ανερχόμενο μέλος
    Ανερχόμενο μέλος

Info
    Άντρας

Δημοσίευση από dmgmacbookpro Την / Το 15.05.14 6:55

Μετά απο πολύ ψάξιμο και κάψιμο και αφού δοκίμασα άλλα πηνία και ανορθωτή , βρήκα το πρόβλημα που είχα και ήταν απλά ένα καλώδιο  Wall  Wall  Wall  Wall  Wall  Wall  Wall  Wall  Wall  Wall  Wall  Wall  Wall  Wall  Wall  Wall  Wall  Wall  Wall  Wall  Wall  
    το κεντρικό απο ανορθωτή στην μπαταρία για να φορτίσει είχε δυο κοψήματα , ενώσεις με το χέρι και επάνω μονωτική με αποτέλεσμα με τον καιρό να διαβρωθούν και να έχω απώλεια ... έκανα τις ενώσεις με κολλητηράκι όπως πρέπει και θερμοσυστελόμενο απο πάνω φυσικά και τωρα πλέον βλέπω 14 άρι σταθερά στο ρελαντί με λάμπες φυσικά αναμένες και στις 5.000rpm φτάνει 14.20 - 14.25 σταθερός .

... ούφ

cheers  cheers 
    vtecpatra
    Παλιό μέλος
    Παλιό μέλος

Info
    Άντρας
    Mηνύματα : 2003
    Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
    Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!

Δημοσίευση από vtecpatra Την / Το 15.05.14 9:15

ωραίος ,τώρα που έφτιαξες το μηχανάκι σου είσαι έτοιμος και για την πανελλήνια  Thumbsup 

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι 23.09.17 3:10